Ważne:

    **   *   **

Ogłoszenia Parafialne – 26.11.2021r.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok kościelny i liturgiczny zwany Adwentem. Jest to radosny czas oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela. Msza św. popołudniowa o godzinie 16:00. O godz. 11:30 Msza św. w intencji zmarłego w Stanach Zjednoczonych Józefa Gila. W dniu dzisiejszym ze względu na warunki pogodowe droga krzyżowa z Apostolstwa Dusz Czyśćcowych zostaje odwołana.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
W środę (30 listopada) – święto św. Andrzeja, apostoła;
W sobotę (3 grudnia) – wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana;

3. Msze święte roratnie w naszej parafii odbywać w się będą w kościele: w poniedziałki, środy, piątki i soboty – o godz. 17.00 oraz we wtorki i czwartki – o godz. 6.30. Do udziału w roratach zaproszeni są parafianie ze wszystkich wiosek, a w szczególności dzieci i młodzież. Dzieci uczestniczące w roratach otrzymają planszę na którą naklejać będą każdego dnia obrazek. Na Mszę św. dzieci przynosić będą wykonane przez siebie serduszka, na których znajdą się odpowiedzi na pytania zadawane podczas kazań. Młodsze dzieci odpowiedzi na pytania mogą udzielać za pomocą rysunków. Na poniedziałek dzieci przynoszą serduszka z namalowanymi przez siebie, a wcześniej spełnionymi dobrymi uczynkami. Na roraty dzieci przynoszą lampiony, z którymi będą brać udział w procesji. Na Mszach świętych będą losowane figurki Matki Bożej i aniołka. Dzieci zabierają je do domu, by modlić się przy nich wraz z całą rodziną.

4. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę V Róża Kobiet z Harklowej.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6. Okazja do spowiedzi:
W pierwszy czwartek: w Szlembarku – od godz.15:00 do 15:45, w Harklowej – od godz. 16:15 do 17.00. Msza św. o godz. 17.00 (roraty)
W pierwszy piątek: w Harklowej – od godz. 16:00 do 17:00. Msza święta o godz. 17.00 (roraty), w Szlembarku – o godz. 7:00 rano (roraty).

7. Pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec. W Harklowej: I i II część, w Knurowie: III część, w Szlembarku: IV część Różańca świętego. Msza święta w Harklowej o godz. 7:00 i 17:00 (roraty), w Szlembarku o godz. 7:00 (roraty). W sobotę wyjazdu do chorych nie będzie. Spowiedź i Komunia chorych przed świętami Bożego Narodzenia.

8. W sobotę o godz.14.00 – próba scholii.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Podhalańskiej 4, 8, 10, 12, 29.

10. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł: „Do konfesjonału od lat 16”, mówiący o tym kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł. Do gazety dołączony jest kalendarz na Rok 2023 z polskimi świętymi. Jest także do nabycia „Mały gość niedzielny” z adwentową zdrapką oraz „Staś” z szopką bożonarodzeniową do samodzielnego wykonania.

11. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
W Harklowej:
– w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobotę – o godz. 7:00 i 17:00 (roraty);
– we wtorek – o godz. 06:30 (roraty) i 07:15
W Szlembarku:
– w piątek i w sobotę – o godz. 07:00 (roraty);