Ważne:

    **   *   **

Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny

„W adwentowym czekaniu gdy przycichł świat cały: uwielbiam Cię, Jezu, Panie godzien chwały.

Uwielbiam Cię: w myśli,
w modlitwie i w śpiewie.
Oddaję Ci, Jezu,
dziś samego siebie.

Chcę Ci przygotować
w sercu swoim drogę,
bo tęsknię za Tobą,
mym Panem i Bogiem.

Zobacz – adwentowe płoną
dla Ciebie lampiony.
Przyjdź więc Panie Jezu
i bądź uwielbiony!”

Alina Paul

Nasz udział w Roratach w tym roku nosi tytuł: „Z narodzeniem Jezusa było tak…” Uczestnicząc w tym wyjątkowym czasie we Mszy Świętej dowiemy  się jak wyglądało wielowiekowe oczekiwanie na Mesjasza. O tym, jak to  było, opowie nam święty Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać postacie z historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza:)