Ogłoszenia parafialne – 22.01.2023r.

1. Dziś obchodzimy III Niedzielę zwykłą. Jest to zarazem, ustanowiona przez papieża Franciszka, Niedziela Słowa Bożego. Msze święte o godz. 08:00, 11:30 i 16:00.

We wtorek (24 stycznia) – wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
W środę (25 stycznia) – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła;
W czwartek (26 stycznia) – wsp. świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
W sobotę (21 stycznia) – wsp. św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę III Róża Kobiet ze Szlembarku.

4. W piątek na godz. 19:00 zapraszam na zebranie wszystkich członków Rady Parafialnej.

5. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej.

6. W sobotę o godz. 16:00 Msza św. w kaplicy w Knurowie.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Wiejskiej 2 i 5, z ul. Kościelnej 29 oraz z ul. św. Floriana 2.

8. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać artykuł: „Życie z prędkością światła” o kandydatce na ołtarze – Helenie Kmieć, która jako pogodna, pełna energii i entuzjazmu dziewczyna jest przykładem szczególnie dla młodych, że w Panu Bogu i w Kościele można odnaleźć swoją pasję i z nią realizować swoje powołanie. W kąciku Na Smak przepis na aromatyczny i rozgrzewający „Rosół z azjatycką nutą”.

9. W związku z zakończeniem Odwiedzin Duszpasterskich składam wszystkim parafianom – gorące podziękowania. Bóg zapłać za Waszą obecność w domu w gronie rodzinnym, za wspólną modlitwę i okazaną życzliwość, za szczere rozmowy podczas, których mogłem bliżej poznać wasze rodziny oraz radości i troski, z którymi musicie zmagać się na co dzień. W imieniu swoim oraz Pana Jana i ministrantów dziękuję za wszelkie ofiary złożone przy okazji kolędy. Pragnę wspierać was swoimi modlitwami. Niech Dobry Bóg darzy was dobrym zdrowiem i udziela wszelkich obfitych łask w ciągu całego roku.

W poniedziałek, środę, piątek i sobotę – o godz. 7.00 i 17:00;
We wtorek i czwartek – o godz. 6.30 i 07.00.