Ogłoszenia parafialne – 30.04.2023r.

1. Dziś obchodzimy IV Niedzielę Wielkanocną. Jest to światowy dzień modlitw o powołania do kapłaństwa. Msze święte będą sprawowane o godz. 08:00, 11:30, 16:00 (w Harklowej) i 10:00 (w Szlembarku). Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe. O godzinie 15:30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. W maju Msze św. będą odprawiane o godz. 07:00 i 18:00. Nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej. Do udziału w majówkach zapraszamy gorąco wszystkich parafian, szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz ze szkoły średniej. W przyszłą niedzielę 26 dzieci z naszej parafii przyjmie po raz pierwszy Komunię świętą. Dla dzieci z Harklowej i Knurowa Msza św. pierwszokomunijna będzie o godz. 12:00; dla dzieci ze Szlembarku o godz. 09:30. Obejmijmy je naszą modlitwą.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (1 maja) – wsp. św. Józefa, rzemieślnika;
We wtorek (2 maja) – wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła;
W środę (3 maja) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte w naszej parafii będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę.
W czwartek (4 maja) – wsp. św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. Msze święte w intencji strażaków naszej parafii będą odprawione w środę o godz. 08:00 (w Harklowej), o godz. 10:00 (w Szlembarku);
W piątek (5 maja) – wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana;
W sobotę (6 maja) – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

3. Próby dla dzieci z kl. III z Harklowej i Knurowa będą w poniedziałek o godz. 14:00 oraz w czwartek o godz. 16:00. Próba dla dzieci ze Szlembarku w poniedziałek o godz. 16:00.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W pierwszy czwartek spowiedź:
W Szlembarku – od godz.16:00 do 16:45;
W Harklowej – od godz. 17:15 do 18:00;

6. W pierwszy piątek spowiedź w Harklowej – od godz. 17:00 do 18:00. W tym dniu młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania korzysta z Sakramentu Pokuty oraz uczestniczy we Mszy św. i nabożeństwie majowym.

7. Pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec:
w Harklowej – III i IV część;
w Knurowie – II część;
w Szlembarku – I część Różańca świętego;

8. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych z Harklowej i Knurowa będzie w sobotę o godz. 09:00, a dla dzieci ze Szlembarku o godz. 11:00. Ze względu na spowiedź nie ma w tym dniu wyjazdu do chorych.

9. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej;

10. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę II Róża Kobiet ze Szlembarku.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa, z ul. Długiej 5 i 8 oraz z ul. Gorczańskiej 12 i 31. O tę posługę w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

13. Msze święte będą odprawiane:
W Harklowej: w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, sobotę – o godz. 07:00 i 18:00,
w środę (3maja) – o godz. 08:00, 11:30 i 16:00, w niedzielę – o godz. 08:00, 12:00 i 16:00
W Szlembarku: w środę – o godz. 10:00, piątek i sobotę – o godz. 07:00, w niedzielę – o godz. 09:30