Ważne:

    **   Nowe godziny pracy Kancelarii Parafialnej   *   Kancelaria Parafialna przeniesiona do Domu Katechetycznego   **

Ogłoszenia parafialne – 07.05.2023r.

1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. W naszej parafii 26 dzieci z klas trzecich przystąpi do I Komunii świętej. Msze święte pierwszokomunijne będą w Szlembarku o godz. 09:30 i w Harklowej o godz. 12:00. Nabożeństwo majowe o godzinie 15:30. Msza św. popołudniowa o godz. 16:00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (8 maja) – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej;
W sobotę (13 maja) – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;

3. Dzieci pierwszokomunijne w ramach białego tygodnia uczestniczyć będą w Mszach świętych i nabożeństwach majowych. W środę dzieci wraz z rodzicami udadzą się z pielgrzymką dziękczynną do Częstochowy. Wyjazd ze Szlembarku z pod szkoły o godz. 05:30, z Harklowej z pod Kościoła o godz. 06:00.

4. W przyszłą niedzielę dzieci z klas IV naszej parafii przeżywać będą Rocznicę I Komunii świętej. Msza święta w ich intencji będzie odprawiona: w Harklowej o godz. 11:30, w Szlembarku o godz. 10:00. Próba dla dzieci kl. IV z Harklowej i z Knurowa będzie we wtorek o godz. 16:00. Próba dla dzieci z kl. IV ze Szlembarku w poniedziałek o 15:30.

5. W piątek 19 maja br. o godz. 17:00 ks. Infułat Jakub Gil udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas ósmych naszej parafii. Próba przed Bierzmowaniem będzie w najbliższy czwartek o godz. 16:00, katecheza – w piątek po nabożeństwie majowym. Po zakończonej katechezie o godz. 19:15 spotkanie z rodzicami młodzieży.

6. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej;

7. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę III Róża Kobiet ze Szlembarku.

8. Bóg zapłać za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dar ołtarza rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. O tę posługę w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci obchodzących I Rocznicę Komunii świętej.

9. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego dowiemy się, co zrobić, aby uniknąć ukąszenia przez kleszcze? W kąciku Na smak przepis na „Białe szparagi w sosie cytrynowym”.

10. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 07:00 i 18:00.