Ogłoszenia parafialne – 14.05.2023r.

1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną. W naszej parafii dzieci z klas czwartych obchodzą pierwszą rocznicę Komunii świętej. Msze święte będą odprawiane: w Harklowej o godz. 08:00, 11:30 oraz 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. Nabożeństwo majowe o godzinie 15:30. Składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

We wtorek (16 maja) – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski;
W niedzielę (21 maja) – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;

3. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę wypadają dawne „dni krzyżowe” czyli dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Przed Mszami o godz. 17:30 odbędą się procesje błagalne:
w poniedziałek – do kapliczki Matki Bożej „w polu”;
we wtorek – do krzyża „Na Szybie”;
w środę – do kapliczki Matki Bożej „Na wiosce”;

4. W najbliższy piątek 19 maja o godz. 17:00 ks. Infułat Jakub Gil udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas ósmych naszej parafii. Próby przed Bierzmowaniem będą we wtorek o godz. 16:00 i w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Spowiedź przed Bierzmowaniem w czwartek o godz. 17:00.

6. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej;

7. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę IV Róża Kobiet ze Szlembarku.

8. Bóg zapłać za zadbanie o czystość kościoła oraz ofiarę na kwiaty rodzicom dzieci obchodzących Pierwszą Rocznicę Komunii św. O tę posługę w tym tygodniu prosimy rodziców młodzieży bierzmowanej.

9. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m. in. o tym, że kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków.

10. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 07:00 i 18:00 z wyjątkiem piątku, Msza św. popołudniowa w tym dniu będzie o godz. 17:00.