Ważne:

    **   *   **

Ogłoszenia parafialne – 21.05.2023r.

1. Przeżywamy dziś VII Niedzielę Wielkanocną. Jest to również Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte będą odprawiane: w Harklowej o godz. 11:30 i 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. Nabożeństwo majowe o godzinie 15:30. Na składkę inwestycyjną w poprzednią niedzielę została złożona kwota w wysokości 3.969 zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (22 maja) – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy;
W środę (24 maja) – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
W piątek (26 maja) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana;
W niedzielę (28 maja) – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Uroczystość kończy w kościele Okres wielkanocny.

3. W piątek o godz. 19:00 zebranie Rady parafialnej z całej parafii. Na spotkanie zapraszamy także przedstawicieli straży pożarnej oraz przedstawicielki pań należących do kół gospodyń wiejskich z poszczególnych wiosek.

4. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej;

5. W przyszłą niedzielę Panie z Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym będą obchodzić 30 rocznicę powstania grupy w naszej parafii. Z tej okazji o godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza św. podczas, której dziękować będziemy za wszelkie łaski jakie przez modlitwę pań otrzymaliśmy od Boga i prosić o Jego dalszą opiekę i błogosławieństwo.

6. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę V Róża Kobiet ze Szlembarku.

7. Bóg zapłać za zadbanie o czystość kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dar ołtarza rodzicom młodzieży bierzmowanej.

8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy artykuł: „Sceneria wniebowstąpienia” o Górze oliwnej, miejscu wniebowstąpienia Chrystusa.

9. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 07:00 i 18:00.