Ważne:

    **   *   **

Ogłoszenia parafialne – 05.05.2024r.

1. Dziś przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W naszej parafii 16 dzieci z klas trzecich przystąpi do I Komunii świętej. Msze święte pierwszokomunijne będą w Szlembarku o godz. 09:30 i w Harklowej o godz. 12:00. Nabożeństwo majowe o godzinie 15:30. Msza św. popołudniowa o godz. 16:00. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na kaplicę przykościelną.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (6 maja) – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
W środę (8 maja) – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji krakowskiej;
W niedzielę (12 maja) – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;

3. Dzieci pierwszokomunijne w ramach białego tygodnia uczestniczyć będą w Mszach świętych i nabożeństwach majowych. W poniedziałek na Mszę św. dzieci przynoszą świece. W czwartek wraz z rodzicami udadzą się z pielgrzymką dziękczynną do Częstochowy. Wyjazd ze Szlembarku z pod szkoły o godz. 05:00, z Harklowej z pod Kościoła o godz. 05:15.

4. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę wypadają dawne „dni krzyżowe” czyli dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Przed Mszami o godz. 17:30 odbędą się procesje błagalne:
w poniedziałek – do krzyża „Na Szybie”;
we wtorek – do kapliczki Matki Bożej „Na wiosce”;
w środę – do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej u pani Krystyny Grzebak;

5. W przyszłą niedzielę dzieci z klas IV naszej parafii przeżywać będą Rocznicę I Komunii świętej. Msza święta w ich intencji będzie odprawiona: w Harklowej o godz. 11:30, w Szlembarku o godz. 10:00. Próba dla dzieci klas czwartych z Harklowej i z Knurowa będzie w piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym. Próba dla dzieci z klasy czwartej ze Szlembarku we wtorek o godz. 15:30.

6. Spowiedź dla rodziców i dzieci z klasy IV ze Szlembarku będzie w piątek od godz. 15:30 do 16:30 , dla rodziców i dzieci z Knurowa i Harklowej w piątek od godz. 17:00 do 18:00.

7. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę II Róża Kobiet ze Szlembarku.

8. Bóg zapłać za sprzątanie i udekorowanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dar ołtarza rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. O tę posługę w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci obchodzących I Rocznicę Komunii świętej.

9. Bóg zapłać panu Franciszkowi Rypel z rodziną Knurowa za ofiarę w kwocie 500 zł złożoną na kaplicę przykościelną.

10. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego dowiemy się o naszych świętych – filarach polskiej Maryjności, a także o tym, jak zmieniała się polska flaga i nasze narodowe barwy.

11. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 07:00 i 18:00.