Ważne:

    **   Nowe godziny pracy Kancelarii Parafialnej   *   Kancelaria Parafialna przeniesiona do Domu Katechetycznego   **

Ogłoszenia  parafialne – 02.06.2024r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele 9 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane: w Harklowej o godz. 11:30 i 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Procesja w ramach Oktawy Bożego Ciała odbędzie się w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11:30. Nieszpory o godz. 15:30.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (3 czerwca) – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
W środę (5 czerwca) – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
W czwartek (6 czerwca) – wspomnienie św. Norberta, biskupa
W piątek (7 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana;
W sobotę (8 czerwca) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi;

3. Pragniemy wyrazić słowa wdzięczności parafianom ze wszystkich trzech wiosek za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i pobożności eucharystycznej naszej wspólnoty. „Bóg zapłać!” wszystkim którzy przygotowali ołtarze na trasie procesji i zadbali o ich wystrój. Dziękujemy panom strażakom za troskę o bezpieczny przebieg procesji, panom niosącym baldachim, Panu organiście za śpiew podczas procesji, panom kościelnym z Harklowej i Szlembarku, Pani katechetce, lektorom, ministrantom, scholii, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, paniom, panom, młodzieży niosącym chorągwie i feretrony, Związkowi Podhalan, Panom sołtysom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i dostojny przebieg procesji Bożego Ciała. Wierzymy, że udział w procesji przyczyni do umocnienia wiary, miłości i nadziei wszystkich parafian.

4. Zapraszamy do licznego udziału w procesjach eucharystycznych podczas Oktawy Bożego Ciała. Niech nie zabraknie na nich szczególnie dzieci pierwszokomunijnych w białych strojach dziękujących za dar pierwszej Komunii św., dzieci sypiących kwiaty oraz młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Czas Oktawy to doskonała okazja do osobistego i wspólnotowego uwielbienia i dziękczynienia za ten niezwykły dar, którym jest Ciało i Krew Chrystusa, prawdziwy pokarm dający życie wieczne. Procesje będą się odbywać do piątku po Mszach świętych o godz. 18:00. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie kwiatów, ziół i wianków oraz błogosławieństwo dzieci.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca.

6. W pierwszy czwartek spowiedź:
W Szlembarku – od godz.16:00 do 17:00;
W Harklowej – od godz. 17:30 do 18:00;

7. W pierwszy piątek spowiedź w Harklowej – od godz. 17:00 do 18:00

8. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W sposób szczególny mieszkańcy Szlembarku czczą patronkę swojego kościoła. Suma odpustowa o godz. 11:00. Do udziału we Mszy św. i w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w białych strojach, dzieci do sypania kwiatów, służbę liturgiczną, panów strażaków oraz wszystkich parafian ubranych w miarę możliwości w stroje regionalne.

10. W sobotę o godz. 14:30 próba scholii parafialnej.

11. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są w tygodniu po Mszy św. o godzinie 18:00.

12. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę VI Róża Kobiet ze Szlembarku.

13. Bóg zapłać za zadbanie o czystość kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Długiej 13, 30, 34 oraz z ul. Słonecznej 4.

14. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na kaplicę przykościelną.

15. Decyzją Metropolity Krakowskiego, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego od 6 czerwca do 14 czerwca w naszej Archidiecezji trwać będzie nowenna przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. W tym czasie we wszystkich świątyniach, także i w naszej będą odbywały się nabożeństwa czerwcowe połączone z przygotowanymi na tę okazję rozważaniami.

16. Kancelaria parafialna za względu na rozpoczynający się remont na plebanii zostaje na stałe przeniesiona do domu katechetycznego. Godziny otwarcia kancelarii: w poniedziałek – od godz. 19:00 do 20:00, w czwartek i piątek – od godz.16:30 do 17:30, w sobotę – od godz. 08:30 do 09:30

17. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy, o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej także o tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan oraz kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji. Jest też do nabycia najnowszy numer „Stasia” dla najmłodszych oraz „Mały gość niedzielny”

18. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
w Harklowej: od poniedziałku do soboty – o godz. 07:00 i 18:00;
w Szlembarku: w piątek – o godz. 07:00 i w sobotę – o godz. 11:00;