Milion dzieci modli się na różańcu

Kiedy się modlimy?

•  międzynarodowa kampania modlitewna odbywa się co roku, dnia 18 października, o godz. 9.00
  •  pamiętaj, że godzina 9.00 jest godzina umowną- najważniejsza jest intencja, w jakiej dzieci jednoczą się tego dnia na modlitwie na całym świecie)
  • jednoczy dzieci na całym świecie na modlitwie różańcowej o pokój na świecie
  •  do akcji przystępują dzieci z całego świata, m.in. Peru, Chile, Paragwaj, Kolumbia, Gwatemala, Kostaryka, Meksyk, USA, Filipiny, Australia, Syria, Angola, Algieria, Białoruś, Niemcy, Francja, Belgia, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, Czechy, Słowacja i wiele innych
  •  głównym organizatorem kampanii jest Aid to the Church in Need (ACN), w tłumaczeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie). To międzynarodowa katolicka organizacja charytatywna działająca bezpośrednio pod patronatem Stolicy Apostolskiej. W Polsce wspomnianą akcję koordynuje Sekcja Polska – Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie PKwP.Kto może przystąpić do kampanii?
    •  dzieci w każdym wieku
    •  dzieci z Rodzinami-  rodzicami, dziadkami i opiekunami
    •  całe placówki edukacyjne, np. przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, oddziały szkolne w szpitalach, domy dziecka
    •  pojedyncze klasy lub grupy z placówek edukacyjnych
    •  parafie
    •  grupy dzieci i młodzieży, np. grupa ministrantów, grupa znajomych, dzieci z chóru, członkowie zespołu itp.

Link do strony Archidiecezji Krakowskiej

Fotorelacja z naszego udziału w akcjiJ