Ogłoszenia parafialne – 18.04.2022r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Na cele inwestycyjne naszej parafii w poprzednią niedzielę została złożona kwota w wysokości 4.290 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę w kaplicy Bożego Miłosierdzia w Knurowie o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa. Na uroczystość odpustową zapraszamy wszystkich parafian.

4. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Bożego Miłosierdzia. Po Mszy o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Akt Zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

6. W dniu 24.04.2022 r. (niedziela) o godz. 15:00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Knurowie odbędzie się zebranie wiejskie. Zaprasza się wszystkich mieszkańców Knurowa. Na zebraniu obecny będzie wójt Gminy Nowy Targ.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Wspólnej 45, 53, 69, 71, 73.

8. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę III Róża Kobiet z Harklowej.

9. Składamy serdeczne podziękowanie za pomoc w przygotowaniu kościoła w Harklowej na Triduum Paschalne: pani Katechetce Monice Klamerus-Czaja, panom Krzysztofowi Syjut, Janowi Pucoła, Teofilowi Chmielak, Bronisławowi Klamerus oraz pani Monice Klamerus. Bóg zapłać za posługę w czasie liturgii panu organiście, lektorom ministrantom i scholii. Wszystkim parafianom, a w szczególności panom Strażakom z Harklowej i z Knurowa słowa podziękowania za modlitwę i czuwanie przy grobie Pańskim. Bóg zapłać również mieszkańcom Szlembarku za posprzątanie i udekorowanie kościoła na święta oraz czuwanie przy grobie Pańskim.

10. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego o dowodach na zmartwychwstanie Chrystusa w artykule „Nie bądź niedowiarkiem”, „…Robi to powoli, jakby z rozmysłem, ale bez zbędnych ceregieli, i skutecznie” – to lenistwo. Czym jest i jak sobie z nim radzić w artykule „Żyć nie umierać”. Owiany tajemnicą, bohater niezliczonych legend i opowiadań. Najbardziej pożądany przedmiot świata czy bezcenna relikwia z ostatniej wieczerzy – Święty Graal w publikacji „Ten przesławny kielich”. W kąciku Na smak przepis na „Korzenny mazurek z polewą czekoladową”.

W poniedziałek, wtorek i czwartek – o godz. 6.30 i 7.00;
W środę, piątek i sobotę– o godz. 7:00 i 18:00;