Ogłoszenia parafialne – 24.04.2022r.

1. Dziś obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną. Jest to zarazem Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszy o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Akt Zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Msza św. popołudniowa o godzinie 16:00. Dziś rozpoczyna się w kościele 78 Tydzień miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na potrzeby „Caritas”.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (25 kwietnia) – wsp. św. Marka, ewangelisty. W Tym dniu swoje imieniny obchodzi abp. Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszym Pasterzu.
We wtorek (26 kwietnia) – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
W piątek (29 kwietnia) – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora kościoła, patronki Europy;
W sobotę (30 kwietnia) – wsp. Piusa V, papieża. Po Mszy św. wieczornej pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją wokół kościoła. W naszej parafii nabożeństwa majowe odprawiane będą codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.
W niedzielę (1 maja) – wsp. św. Józefa, rzemieślnika;

3. W przyszłą niedzielę 32 dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Uroczysta Msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły podstawowej z Harklowej i Knurowa będzie odprawiona w kościele w Harklowej o godz. 12:00, dla dzieci ze szkoły podstawowej ze Szlembarku – w kościele w Szlembarku o godz. 09:30. Spowiedź przed I Komunią: w Harklowej – w sobotę o godz. 10:00, w Szlembarku – w piątek o godz. 16:00. Próby dla dzieci komunijnych odbędą się: w Szlembarku – w poniedziałek o godz.17:00, w Harklowej – we wtorek o godz.17:30.

4. Dzieci z klas czwartych rocznicę swojej pierwszej Komunii świętej będą przeżywać w niedzielę 8 maja – w Harklowej na mszy świętej godz. 11:30, w Szlembarku na mszy św. o godz. 9:30.

5. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę IV Róża Kobiet z Harklowej.

6. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej.

7. W sobotę 30 kwietnia o godzinie 16:00 Msza św. w kaplicy w Knurowie.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Wspólnej 62, 43, 36, 35 i z ul. Polnej 1. W tym tygodniu troskę o czystość naszej świątyni powierzamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

9. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy ulotkę z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i po rosyjsku. Polecam również rozmowę z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny.

W poniedziałek, wtorek i czwartek – o godz. 06:30 i 07:00;
W środę, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 18:00,
W sobotę – o godz. 16:00 (Knurów)