Ogłoszenia parafialne – 08.05.2022r.

1. Obchodzimy dziś IV Niedzielę Wielkanocną. Jest to światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Msze święte będą sprawowane o godz. 08:00, 09:30 (w Szlembarku), 11:30, 16:00. Nabożeństwo majowe o godzinie 15:30. W naszej parafii dzieci z klas IV, przeżywają dziś Rocznicę I Komunii świętej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Msze św. popołudniowe odprawiane są w tygodniu codziennie o godzinie 18:00. Majówki po zakończonych Mszach świętych. Bardzo gorąco zachęcam do udziału w tych nabożeństwach do Matki Bożej. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (9 maja) – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej;
W piątek (13 maja) – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;
W sobotę (14 maja) – święto świętego Macieja, apostoła;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę I Róża Kobiet z Knurowa.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej, z ul. Wspólnej 19 i 34 oraz mieszkańcom Knurowa z ul. Wspólnej 25, 29, 31. Składam również serdeczne podziękowanie pani piorącej bieliznę kielichową. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzicom młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania.

5. We wtorek o godz. 16:30 próba dla młodzieży kl. 8 – mych przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.

6. W czwartek o godz. 17:00 spotkanie ministrantów i lektorów.

7. W sobotę o godz. 14:00 spotkanie scholii.

8. W najbliższą niedzielę przybędzie do naszej parafii z wizytą kanoniczną ks. biskup Robert Chrząszcz, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. Biskup przybędzie jako następca apostołów, by spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę. W czasie Jego odwiedzin przeżyjemy wspólne celebracje Eucharystii oraz spotkania z grupami, które posługują w naszej wspólnocie. Biskup odwiedzi także chorych leżących w domach oraz spotka się z rodzinami. Już teraz zapraszam do udziału w tym ważnym dla naszej wspólnoty wydarzeniu. Módlmy się gorliwie, aby spotkanie z biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej. Niech w naszym przygotowaniu nie zabraknie refleksji nad sobą i nad tajemnicą Kościoła. Skorzystajmy wcześniej z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie w piątek od 17:00 do 18:00. Za udział w nabożeństwie, któremu przewodniczy biskup można zyskać odpust zupełny.

9. Program wizytacji w parafii Narodzenia NMP w Harklowej w dn. 15. 05. 2022 r. (niedziela)
07:30 – Msza św. z błogosławieństwem rodzin;
08:30 – Spotkanie z Radą Parafialną
09:30 – Msza św. z błogosławieństwem rodzin ( kościół – Szlembark);
11:00 – Msza św. z błogosławieństwem rodzin;
Spotkania z grupami parafialnymi:
– Lektorzy, ministranci
– Schola
– Róże Różańcowe
– Margaretki
– Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym
– Grupa charytatywna
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy w Knurowie
15:30 – modlitwa na cmentarzu parafialnym w Harklowej
16:00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas 8 – mych naszej parafii. Uroczyste błogosławieństwo połączone z odpustem zupełnym. Zakończenie wizytacji.

10. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego dowiemy się jak wybrać „Właściwy prezent dla dziecka?”. Wiosną i jesienią mamy problem z kleszczami i chorobami, które mogą przenosić. Co zrobić, aby kleszcze nas omijały w artykule: „Jak odstraszyć kleszcza?” W kąciku Na Smak poznamy przepis na „Placki bananowe z kremem daktylowym”. Do gazety dołączona jest kolejna płyta CD, tym razem z księgami mądrościowymi Starego Testamentu.

– Od poniedziałku do soboty o godz. 07:00 i 18:00.