Ogłoszenia parafialne – 29.05.2022r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte będą sprawowane w Harklowej o godz. 08:00, 11:00, 16:00; w Szlembarku o godz. 09:30. Nabożeństwo majowe o godz. 15:30.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (30 maja) – wsp. św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika;
We wtorek (31 maja) – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ostatnie nabożeństwo majowe połączone z procesją.
W środę (1 czerwca) – wsp. św. Justyna, męczennika. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych, które odprawiane będą po Mszach świętych wieczornych.
W piątek (3 czerwca) – wsp. świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
W niedzielę (5 czerwca) – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę IV Róża Kobiet z Knurowa.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W pierwszy czwartek spowiedź:
w Szlembarku – od godz.16:00 do 16:45.
w Harklowej – od godz. 17:30 do 18:00.

6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź:
w Harklowej – od godz. 17:00 do 18:00.

7. Pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec:
w Harklowej – III i IV część;
w Knurowie – II część;
w Szlembarku – I część Różańca świętego;

8. W sobotę wyjazd do chorych. Zwracam się z prośbą o pojazdy:
o godz. 09:00 – do Szlembarku,
o godz. 09:30 – do Knurowa;
o godz. 10:30 – do Harklowej;

9. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej;

10. W przyszłą niedzielę za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ulicy Wspólnej 15 i 23 oraz mieszkańcom Knurowa z ulic: Gorczańskiej 2 i Długiej 30.

12. W sobotę – 4 czerwca – pielgrzymka Sursum corda z Zakopanego do Ludźmierza.

13. W sobotę – 4 czerwca o godz. 11:30 Msza św. odpustowa ku czci św. Kwiryna w Łapszach Niżnych

14. W poniedziałek – 6 czerwca o godz. 18:00 – Msza św pod Krokwią w Zakopanem z okazji 25 –lecia pobytu Ojca św. Jana Pawła II na Podhalu.

15. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać między innymi o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa? Tereski, Ela, Kasia, Gabryś, Janek. Czy zapowiadali się na mistyków? Jacy byli wielcy święci jako małe dzieci? I czy „małe diablątko” może zostać kanonizowane? Dowiemy się tego z artykułu: „Niezłe ziółka”. Jak korzystać ze smartfonów, by nie ulec uzależnieniu? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w tekście: „Depresja pokolenia Z”. W zielarskiej aptece Ojca Grzegorza poznamy lek na obniżenie cholesterolu. W kąciku „ Na smak” zapoznamy się z przepisem na „Szparagi w cieście francuskim”. Jest jeszcze do nabycia w cenie 8 zł. czasopismo Staś dla najmłodszych oraz Mały Gość niedzielny dla młodzieży.

W Harklowej – Od poniedziałku do soboty o godz. 07:00 i 18:00.
W Szlembarku – W piątek i w sobotę o godz. 07:00.