Ogłoszenia parafialne – 12.06.2022r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze święte będą sprawowane w Harklowej o godz. 08:00, 11:00, 16:00; w Szlembarku o godz. 09:30. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 15:30. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Składka przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (13 czerwca) – wsp. św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła;
We wtorek (14 czerwca) – wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
W czwartek (16 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;
W piątek (17 czerwca) – wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę I Róża Kobiet ze Szlembarku.

4. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą odprawiane w Harklowej o godz. 07:30, 12:00 i 16:00, w Szlembarku o godz. 09:00. W tym roku trasa procesji będzie prowadziła ze Szlembarku do Harklowej. Rozpoczęcie procesji po Mszy św. o godz. 09:00 na Szlembarku. Do udziału w procesji zapraszam ministrantów, lektorów, scholę, dzieci pierwszokomunijne w białych strojach, dzieci do sypania kwiatów, młodzież, panie i panów do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu, wszystkie grupy parafialne, Związek Podhalan oraz parafian ze wszystkich trzech wiosek. W miarę możliwości ubierzmy się w stroje regionalne. O zbudowanie ołtarzy proszę mieszkańców poszczególnych wiosek. Panów strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji. Niech udział w procesji będzie świadectwem naszej wiary w żywą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

5. W poniedziałek o godz. 17:30 na Szlembarku przy kościele będzie próba przed procesją na Boże Ciało dla dzieci pierwszokomunijnych oraz sypiących kwiaty.

6. W środę o godz. 17.00 spotkanie scholii parafialnej;

7. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów;

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ulicy Gorczańskiej 21 i 27 z ul. Polnej 15, oraz z ul. Pogodnej 11;

9. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Harklowa serdecznie zaprasza wszystkich parafian na zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbędą się w dniu dzisiejszym o godz. 14:00 na boisku sportowym w Harklowej.

10. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecam artykuł „Zagubiony Bóg”, w którym znajdziemy rozmowę z profesorem Uniwersytetu Nowego Jorku nt. wartości chrześcijańskich, których należy bronić w Unii Europejskiej oraz artykuł „Trzecia droga Edmunda” o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata św. Jana Pawła II. W kąciku „Na smak” poznamy przepis na deser: „Truskawki w wersji wytrawnej”

W poniedziałek, wtorek, środę, piątek i w sobotę w Harklowej o godz. 07:00 i 18:00;
W czwartek w Harklowej o godz. 07:30, 12:00 i 16:00, o godz. 09:00 w Szlembarku;