Ogłoszenia parafialne – 19.06.2022r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w Kościele 12 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą sprawowane w Harklowej o godz. 08:00, 11:00, 16:00; w Szlembarku o godz. 09:30. Nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 15:30.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
We wtorek (21 czerwca) – wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
W czwartek (23 czerwca) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
W piątek (24 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
W sobotę (25 czerwca) – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę II Róża Kobiet ze Szlembarku.

4. Pragniemy wyrazić słowa wdzięczności parafianom ze wszystkich trzech wiosek za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i pobożności eucharystycznej nas wspólnoty parafii Harklowa.
Pragnę powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim którzy przygotowywali ołtarze na trasie procesji i zadbali o ich wystrój. Dziękujemy panom strażakom za troskę o bezpieczny przebieg procesji, Pani organistce i Panu organiście za śpiew w czasie procesji, Pani katechetce, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, paniom, panom, młodzieży niosącym chorągwie i feretrony, Panom sołtysom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i dostojny przebieg procesji Bożego Ciała. Wierzymy, że udział w tegorocznej procesji przyczyni do umocnienia wiary, miłości i nadziei wszystkich parafian.

5. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w procesjach eucharystycznych podczas Oktawy Bożego Ciała. Niech nie zabraknie na nich szczególnie dzieci pierwszokomunijnych w białych strojach dziękujących za dar pierwszej Komunii św., dzieci sypiących kwiaty oraz młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania. Czas Oktawy to doskonała okazja do osobistego i wspólnotowego uwielbienia i dziękczynienia za ten niezwykły dar, którym jest Ciało i Krew Chrystusa, prawdziwy pokarm dający życie wieczne. Procesje będą się odbywać do czwartku po Mszach świętych o godz. 18:00. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie kwiatów, ziół i wianków oraz błogosławieństwo dzieci.

6. W czwartek o godz. 18:00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze szkół Podstawowych z Harklowej i z Knurowa. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze szkoły Podstawowej w Szlembarku w piątek o godz. 08:00. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego będzie na Szlembarku – w czwartek od godz. 15:30 do 16:00, w Harklowej od godz. 17:00 do 18:00

7. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę mieszkańcy Szlembarku będą czcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa o godz. 11:00. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w białych strojach, dzieci do sypania kwiatów, służbę liturgiczną, strażaków oraz wszystkich parafian ubranych w miarę możliwości w stroje regionalne

9. W sobotę o godz. 14:00 spotkanie scholii parafialnej.

10. W sobotę o godz. 16:30 Msza św. w kaplicy w Knurowie.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ulicy Gorczańskiej 8, 23, 26;

12. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać m.in. artykuł: ”Cuda szanują wolność” o relikwiach, które zamieniły się w coś co uznano za ludzkie ciało i krew. Jakie korzyści duchowe płyną dla nas z adoracji Najświętszego Sakramentu? Odpowiedzi na to pytanie udzieli nam artykuł: „Święty czas”. Jak mądrze towarzyszyć dzieciom w wirtualnym świecie? Tego dowiemy się z wywiadu: „Zaplątani w ekrany”. W kąciku „Na smak” znajdziemy przepis na: „Prostą sałatkę z pieczonych buraków”

W Harklowej – od poniedziałku do soboty o godz. 07:00 i 18:00;
W Szlembarku – w piątek o godz. 08:00 i w sobotę o godz. 11:00;