Ogłoszenia parafialne – 10.07.2022r.

1. Obchodzimy dziś w Kościele 15 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą sprawowane w Harklowej o godz. 08:00, 11:00, 16:00; w Szlembarku o godz. 09:30. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (11 lipca) – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
We wtorek (12 lipca) – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
W środę (13 lipca) –wspomnienie świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta;
W piątek (15 lipca) – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
W sobotę (16 lipca) – wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej). W tym dniu jest odpust we Frydmanie. Suma o godz. 11.00.

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę V Róża Kobiet ze Szlembarku.

4. W piątek przypada III piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W środę 13 lipca o godz. 11.00 będzie zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Zużyte komputery, drukarki, telewizory, klimatyzatory, radia, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory, wszystko co mamy na prąd, można składać pod domem katechetycznym obok kościoła od godziny 06:00 do 10:30.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Gorczańskiej 76 oraz z ul. Babia Góra 7, 9, 11.

7. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” kolejna płyta CD z kolekcji Biblia audio; dziś „Księgi historyczne”. „Zastrzyk energii?” to artykuł z którego dowiemy się, Czy używanie napojów energetycznych jest bezpieczne dla naszego zdrowia? Czy lody mogą być zdrową alternatywą dla słodyczy? Na to pytanie da nam odpowiedź tekst „Kraina lodów”. W kąciku „Na smak” znajdziemy przepis na „Czekoladowe lody domowe”.

w poniedziałek, wtorek, czwartek – o godz. 06:30 i 07:00
w środę, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;