Ogłoszenia parafialne – 17.07.2022r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele 16 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane w Harklowej o godz. 08:00, 11:00, 16:00; w Szlembarku o godz. 09:30. Składka na cele inwestycyjne parafii z poprzedniej niedzieli wyniosła 4.304 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (18 lipca) – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana;
W środę (20 lipca) – wspomnienie bł. Czesława, kapłana;
W czwartek (21 lipca) – wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika;
W piątek (22 lipca) – święto św. Marii Magdaleny, odpust w Nowej Białej. Sumy odpustowe o godz. 09:30 i 11:00;
W sobotę (23 lipca) – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę VI Róża Kobiet ze Szlembarku.

4. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, które wypada 25 lipca, po Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Z tej okazji do puszki będzie można złożyć ofiarę na środki transportu przeznaczone dla misjonarzy.

5. We wtorek wycieczka ministrantów i scholii naszej parafii do Wadowic. Zbiórka o godz. 07:40 przed domem katechetycznym.

6. Związek Podhalan oddział Harklowa serdecznie zaprasza na Mszę św. w intencji wszystkich parafian, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 lipca o godz. 17:15 na Koszarach Harklowskich.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, wykoszenie trawy i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Długiej 4, 14 i z ul. Gorczańskiej 12 i 31.

8. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in. artykuł „Czuwając przy Matce” mówiący o tym, skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21:00. W kąciku „Na smak” znajdziemy przepis na „Domowe napoje” na lato. W tekście: „Po prostemu” dowiemy się jak przygotować zupę „trochę klusek, trochę kartofli” oraz „kisiel z kaszy gryczanej”– regionalne potrawy z Polesia.

9. Na stoliku jest także darmowy poradnik przeznaczony dla rodziców, który podpowiada: „Jak mądrze towarzyszyć nastolatkowi w wirtualnym świecie”?

w poniedziałek, wtorek, czwartek – o godz. 06:30 i 07:00
w środę, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;