Ogłoszenia parafialne – 24.07.2022r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele 17 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane w Harklowej o godz. 08:00, 11:00, 16:00; w Szlembarku o godz. 09:30. Z racji przypadającego w dniu jutrzejszym wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących po Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Z tej okazji do koszyczka będzie można złożyć ofiarę na środki transportu przeznaczone dla misjonarzy.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (25 lipca) – święto św. Jakuba, apostoła oraz wsp. św. Krzysztofa;
We wtorek (26 lipca) – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;
W czwartek (28 lipca) – wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, kapłana;
W piątek (29 lipca) – wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza;
W niedzielę (31 lipca) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę I Róża Kobiet z Harklowej;

4. W najbliższą sobotę o godz. 16:30 Msza święta w kaplicy w Knurowie.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Długiej 13, 15, 28, 34. Bóg zapłać również pani Monice za przyozdobienie ołtarzy kwiatami oraz pani piorącej bieliznę kielichową.

6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in. artykuł „Cena wiary”, opisujący tragiczną sytuację chrześcijan w Nigerii, zabijanych z powodu wiary w Chrystusa. W kąciku „Na smak” znajdziemy przepis na „Chłodnik ogórkowy z arbuzem”. A w wakacyjnym cyklu „Smaczna Polska” poznamy tradycje i smaki Górnego Śląska.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

w poniedziałek, wtorek, czwartek – o godz. 06:30 i 07:00;
w środę, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;