Ogłoszenia parafialne – 31.07.2022r.

1. Obchodzimy dziś w Kościele 18 Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy świętych: w Harklowej o godz. 08:00, 11:00, 16:00; w Szlembarku o godz. 09:30.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (1 sierpnia) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła;
W czwartek (4 sierpnia) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana;
W sobotę (6 sierpnia) – Święto Przemienienia Pańskiego;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę II Róża Kobiet z Harklowej;

4. We wtorek można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. W tym celu należy nawiedzić kościół oraz odmówić: „Ojcze nasz” i „Wierzę”.

5. W tym tygodniu wypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca sierpnia.

6. Okazja do spowiedzi:
W pierwszy czwartek:
w Szlembarku – od godz.15:30 do godz. 16:30,
w Harklowej – od godz. 17:15 do 18.00.
W pierwszy piątek:
w Harklowej – od godz. 17:00 do 18:00.

7. Pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec:
w Harklowej – III i IV część;
w Knurowie – II część;
w Szlembarku – I część;

8. W sobotę wyjazd do chorych. Zwracam się z prośbą o pojazdy. Na Szlembark o godz. 09:00, w Knurowie o godz. 09:30, w Harklowej o godz. 10:30.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Długiej 17, 19, 21, 32.

10. W „Gościu Niedzielnym” w artykule: „Da się żyć bez alkoholu” można przeczytać o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji i zachowań. O istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych opowie nam artykuł: „Cuda to nie złuda”. W kąciku „Na smak” znajdziemy przepis na „Sałatkę ziemniaczaną inaczej”. A w wakacyjnym cyklu „Smaczna Polska” poznamy tradycje i przepisy Wielkopolski.

W Harklowej:
w poniedziałek, wtorek – o godz. 06:30 i 07:00;
w środę, czwartek, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;
W Szlembarku:
w piątek i sobotę – o godz. 07:00

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.