Ogłoszenia parafialne – 07.08.2022r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele 19 Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy świętych: w Harklowej o godz. 08:00, 11:00, 16:00; w Szlembarku o godz. 09:30. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek (8 sierpnia) – wspomnienie św. Dominika, kapłana;
We wtorek (9 sierpnia) – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
W środę (10 sierpnia) – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
W czwartek (11 sierpnia) – wspomnienie św. Klary, dziewicy;
W sobotę (13 sierpnia) – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;
W niedzielę (14 sierpnia) – wspomnienie św. Maksymiliana kapłana i męczennika;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę III Róża Kobiet z Harklowej;

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Długiej 36, 40, 46 oraz z ul. Gorczańskiej 63

5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

6. W „Gościu Niedzielnym” w artykule: „Słowo z mocą” dowiemy się czy kościół katolicki zabraniał czytania Pisma świętego? Od jakiegoś czasu modne jest noszenie w uchu krzyżyka zamiast zwykłego kolczyka. Czy jest to profanacja? Informacje na ten temat zdobędziemy z artykułu „Krzyżyk w uchu” A w wakacyjnym cyklu „Smaczna Polska” poznamy duchowe i kulinarne smaki Podhala. Można również nabyć kolejny numer czasopisma „Staś” dla najmłodszych.

7. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w naszym kościele:
w poniedziałek, wtorek, czwartek – o godz. 06:30 i 07:00;
w środę, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.