Ogłoszenia parafialne – 14.08.2022r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele 20 Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy świętych: w Harklowej o godz. 08:00, 11:00, 16:00; w Szlembarku o godz. 09:30. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

W poniedziałek (15 sierpnia) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w naszej parafii będą odprawiane w porządku niedzielnym. Po Mszach świętych poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to święto obowiązujące nas w sumieniu – to znaczy każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. Odpust w parafii Łapsze Niżne i Ludźmierzu. Sumy o godz. 11:30.
W środę (17 sierpnia) – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej;
W piątek (19 sierpnia) – Trzeci piątek miesiąca. Po mszy świętej wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia;
W sobotę (20 sierpnia) – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
W niedzielę (21 sierpnia) – wspomnienie św. Piusa X, papieża;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę IV Róża Kobiet z Harklowej;

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Długiej 38 oraz z ul. Gorczańskiej 54, 57, 59.

5. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

6. W „Gościu Niedzielnym” w artykule: „Pusty grób Maryi” dowiemy się, jak zakończyło się ziemskie życie Matki Jezusa? Czy dziesięć Bożych Przykazań posiada gradację? Czy naruszenie któregoś Przykazania jest większym grzechem niż złamanie pozostałych? Na te pytania odpowie nam tekst: „Chodzi o miłość” W wakacyjnym cyklu „Smaczna Polska” poznamy tradycje i kulinarne smaki Suwalszczyzny.

7. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w naszym kościele:
w poniedziałek, wtorek, czwartek – o godz. 06:30 i 07:00;
w środę, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.