Ogłoszenia parafialne – 21.08.2022r.

1. Obchodzimy dziś w Kościele 21 Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy świętych: w Harklowej o godz. 08:00, 11:00, 16:00; w Szlembarku o godz. 09:30.

W poniedziałek (22 sierpnia) – wspomnienie NMP Królowej;
W środę (24 sierpnia) – święto św. Bartłomieja, apostoła. Odpust w Niedzicy. Suma odpustowa o godz. 11:00.
W piątek (26 sierpnia) – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Odpust w Kluszkowcach – kaplicy. Suma odpustowa o godz. 11:30.
W sobotę (27 sierpnia) – wspomnienie św. Moniki;
W niedzielę (28 sierpnia) – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę V Róża Kobiet z Harklowej;

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Gorczańskiej 53, 58, 60 oraz z ul. Długiej 48.

5. Na składkę inwestycyjną w poprzednią niedzielę została złożona kwota 4.674 zł. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Uroczystość Odpustowa w naszej parafii przypada w tym roku 11 września. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11:30.

7. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł: „Furtka do nieba”. Jest to rozmowa z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. W kąciku „Na smak” znajdziemy przepis na „Zapiekankę z cukinii”. A w wakacyjnym cyklu: „Smaczna Polska” poznamy tradycje i kulinarne smaki Podlasia.

8. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w naszym kościele:
w poniedziałek, wtorek, czwartek – o godz. 06:30 i 07:00;
w środę, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.