Ogłoszenia parafialne – 04.09.2022r.

1. Obchodzimy dziś w Kościele 23 Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy świętych: w Harklowej o godz. 08:00, 11:00, 16:00; w Szlembarku o godz. 09:30. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czwartek (8 września) – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w kościele w Harklowej będą o godz. 08:00 i 18:00, w Szlembarku o godz. 16:00. Na Mszach świętych błogosławieństwo nasion przeznaczonych pod zasiew;
– W piątek (9 września) – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę II Róża Kobiet z Knurowa;

4. W przyszłą niedzielę (11 września) w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową. Msze święte będą odprawiane w Harklowej – o godz. 08:00, 11:30 – Suma odpustowa i o godz. 16:00. Msza św. w Szlembarku o godzinie 09:30. Z dniem odpustu następuje na stałe zmiana godziny sumy w Harklowej z godz. 11:00 na 11:30. Od 18 września ulega również zmianie godzina Mszy św. na Szlembarku. Msza w niedzielę będzie odprawiana o godz. 10:00. Na Uroczystość odpustową proszę o przygotowanie feretronów oraz chorągwi na procesję. W odpust zapraszamy parafian do udziału w Mszach świętych w strojach regionalnych. Do uświetnienia sumy odpustowej zapraszamy wszystkie grupy działające na terenie parafii: ministrantów, lektorów, scholę, dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne ubrane na biało, panie z Róż Różańcowych, Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, Margaretki, Grupy Charytatywnej, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Strażaków i Związek Podhalan z pocztami sztandarowymi. Jeśli będzie pogoda to suma będzie odprawiana przy ołtarzu na zewnątrz kościoła. Dlatego bardzo proszę również o odpowiednie przygotowanie ołtarza wraz z nagłośnieniem.

5. Spowiedź przed odpustem będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Długiej 50, 52 oraz z ul. Starowiejskiej 5 i 6. Troskę o czystość kościoła na odpust powierzamy w tym roku mieszkańcom Knurowa.

7. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w piątek o godz. 18:30. Próba scholii w sobotę o godz. 14:00.

8. Składka przeznaczona na inwestycje w parafii będzie w niedzielę po odpuście. Obecnie na plebanii trwa remont kuchni. Zostały wymienione okna w kuchni i w pokoju gościnnym. Porządkowane są także pomieszczenia gospodarcze przy plebanii. Za pomoc w tym przedsięwzięciu dziękuję panom Teofilowi i Janowi Chmielak, Krzysztofowi Syjut oraz Jakubowi i Barłomiejowi.

9. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m.in. o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I oraz Czym jest błogosławieństwo Boże? Czy to, że je otrzymujemy ma wpływ na nasze życie? Jest także najnowszy numer „Stasia” na wrzesień z planem lekcji i naklejkami na zeszyty oraz „Mały Gość” niedzielny ze ściągą do kalendarza z tym, co warto wiedzieć i trzeba pamiętać.

W Harklowej:
w poniedziałek i wtorek o godz. 06:30 i 07:00
w środę o godz. 07:00 i 18:00;
w czwartek o godz. 08:00 i 18:00;
w piątek i sobotę o godz. 07:00 i 18:00;
W Szlembarku:
w czwartek o godz. 16:00;

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.