Ogłoszenia parafialne – 18.09.2022r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele 25 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane w Harklowej o godz. 08:00, 11:30 i 16:00; w Szlembarku o godz. 10:00. Składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Na Mszach świętych będziemy polecać Bogu młodzież naszej parafii oraz Archidiecezji Krakowskiej. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii, dekanacie oraz archidiecezji.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (19 września) – wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika;
We wtorek (20 września) – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
W środę (21 września) – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
W piątek (23 września) – wsp. św. ojca Pio, kapłana;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę IV Róża Kobiet z Knurowa.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Bór 43, 45, 48 i 52 oraz pani piorącej bieliznę kielichową.

5. Serdeczne podziękowania dla panów: Bronisławowi Klamerus, Krzysztofowi Budz oraz Janowi Chmielak za wyremontowanie krzyża misyjnego.

6. Do prezbiterium naszego kościoła zostały zrobione: ozdobny fotel dla celebransa oraz dwa krzesła. Koszt ich wykonania wyniósł 7.110,00 zł.

7. Zbiórka lektorów i ministrantów w piątek o godz. 18:30. Próba scholii w sobotę o godz. 14:00. Na spotkania zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów i kandydatki do scholii.

8. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in. artykuły: „Kap, kap, płyną łzy. Amen” dający odpowiedź na pytanie: Czy łzy mogą być modlitwą? oraz „Kraj ufający Bogu” opisujący wydarzenia z prześladowania chrześcijan w Nikaragui. Do gazety dołączona jest kolejna płyta z Biblią Audio z księgami: Jozuego, Sędziów, Rut i Samuela.

w poniedziałek, środę, piątek i sobotę – godz. 07:00 i 18:00;
we wtorek i czwartek – o godz. 06:30 i 07:00;

10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatkom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.