Ogłoszenia parafialne – 24.09.2022r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele 26 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane w Harklowej o godz. 08:00, 11:30 i 16:00; w Szlembarku o godz. 10:00. Po Mszach będzie jest możliwość złożenia ofiary do puszek, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii, dekanacie oraz archidiecezji.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (26 września) – wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana;
We wtorek (27 września) – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana;
W środę (28 września) – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
W czwartek (29 września) – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
W piątek (30 września) – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
W sobotę (1 października) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę V Róża Kobiet z Knurowa.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Bór 39, 39a 46, 50.

5. Na składkę inwestycyjną w ostatnią niedzielę złożono 4.700 zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Próba scholii w sobotę o godz. 14:00.

7. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec:
w Harklowej – III i IV część;
w Knurowie – II część;
w Szlembarku – I część;

8. Wyjazd do chorych. Zwracamy się z prośbą o pojazdy. Na Szlembark o godz. 09:00, w Knurowie o godz. 09:30, w Harklowej o godz. 10:30.

9. W sobotę 1 października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności dzieci, młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz starszą. Od 1 października tj. od najbliższej soboty wszystkie msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 17:00. Nabożeństwa różańcowe po Mszy świętej. W niedzielę różaniec będzie o godzinie 15.30. Dzieci uczestniczące w różańcu otrzymają planszę na którą każdego dnia będą naklejać naklejki z ilustracjami. Dla dzieci, które nie opuszczą ani jednego nabożeństwa przewidziane są nagrody. Za udział w modlitwie różańcowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

10. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań różańcowych prosimy na sobotę: panie z grupy Margaretek, na niedzielę Związek Podhalan.

11. W poniedziałek 3 października na Mszę św. na godzinę 17.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z całej parafii wraz z rodzicami. Na Mszy dzieci otrzymają poświęcone różańce. Po Mszy świętej i różańcu spotkanie z rodzicami.

12. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” dowiemy się: Dlaczego zwierzęta także są obarczone cierpieniem?, Czy Europa stanie się chińską kolonią? Czy młodzi odchodzą od wiary? W kąciku Na smak znajdziemy przepis na „Zupę z pieczonej papryki”

w poniedziałek, środę, piątek i sobotę – godz. 07:00 i 18:00;
we wtorek i czwartek – o godz. 06:30 i 07:00;

14. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatkom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.