Ogłoszenia parafialne – 02.10.2022r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele 27 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane w Harklowej o godz. 08:00, 11:30 i 16:00; w Szlembarku o godz. 10:00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15:30. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
We wtorek (4 października) – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
W środę (5 października) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
W piątek (7 października) – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej;

3. W poniedziałek 3 października na Mszę św. na godzinę 17.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z całej parafii wraz z rodzicami. Na Mszy dzieci otrzymają poświęcone różańce. Po Mszy świętej i różańcu spotkanie z rodzicami.

4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odbywają się: w tygodniu po Mszy św. o godz. 17:00; w niedzielę o godz. 15:30. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy dorosłych, dzieci, młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz starszą. Dzieci uczestniczące w różańcu otrzymają kalendarz różańcowy, który będą wypełniały obrazkami z różnymi wezwaniami odnoszonymi do Maryi. Za udział w modlitwie różańcowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

6. Okazja do spowiedzi:
W pierwszy czwartek: w Szlembarku – od godz.15:15 do 16:00, w Harklowej – od godz. 16:15 do 17:00.
W pierwszy piątek: w Harklowej – od godz. 16:00 do 17:00.

7. W sobotę próba scholii o godz. 14:00

8. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę I Róża Kobiet z Harklowej.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Zielonej 28 oraz z ul. Bór 13, 18, 24.

10. W najbliższą niedzielę składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

11. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań różańcowych prosimy:
w poniedziałek: I Różę Kobiet z Harklowej;
we wtorek: II Różę Kobiet z Harklowej;
w środę: III Różę Kobiet z Harklowej;
w czwartek: IV Różę Kobiet z Harklowej;
w piątek: V Różę Kobiet z Harklowej;
w sobotę: Pana Szafarza wraz z lektorami i ministrantami;

7. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy będzie po sumie o godz. 11:30. O przygotowanie rozważań i przewodniczenie modlitwie prosimy panie z Koła Gospodyń Wiejskich;

8. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto zwrócić uwagę na wywiad z ks. kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie oraz na wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce. W kąciku Na smak przepis na „Kotlety z grzybami”. Jest również do nabycia Mały gość niedzielny z opaską do odmawiania różańca

w Harklowej: od poniedziałku do soboty o godz. 07:00 i 17:00
w Szlembarku: w piątek o godz. 07:00;

10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatkom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.