Ogłoszenia parafialne – 09.10.2022r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele 28 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane w Harklowej o godz. 08:00, 11:30 i 16:00; w Szlembarku o godz. 10:00. Po Mszy św. o godz. 11:30 Nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy. Po południu Różańca nie będzie. W dniu dzisiejszym z okazji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej w parafii Mizerna jest obchodzona uroczystość odpustowa. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
We wtorek (11 października) – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;
W środę (12 października) – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana;
W piątek (14 października) – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;
W sobotę (15 października) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora K-ła;

3. W przyszłą niedzielę obchodzony jest XXII Dzień Papieski. Po Mszach świętych zbiórka pieniędzy, które będą wsparciem dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odbywają się: w tygodniu po Mszy św. o godz. 17:00; w niedzielę o godz. 15:30.

5. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań różańcowych prosimy:
w poniedziałek: Członkinie z Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym;
we wtorek: Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Harklowej;
w środę: Dzieci i młodzież ze Szkoły im. Św. Kingi w Knurowie;
w czwartek: Nauczycieli pracujących i pochodzących z naszej parafii;
w piątek: Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej;
w sobotę: Młodzież naszej parafii (ze szkół średnich oraz przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania);
w niedzielę: Związek Podhalan (oddział w Harklowej);

6. W piątek przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Z tej okazji wszystkim nauczycielom z naszej parafii oraz pracującym w naszych szkołach życzymy wielu sił, cierpliwości, serca do pracy w wychowaniu naszych dzieci i młodzieży oraz satysfakcji z jej efektów. Naszych nauczycieli będziemy polecać Bożej opiece na Mszy świętej i różańcu w czwartek.

7. W czwartek o godz. 16:15 spotkanie kandydatów na ministrantów z całej parafii.

8. W sobotę o godz. 14:00 próba scholii.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Bór 29, 23, 9 oraz z ul. Zielonej 30.

10. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto zwrócić uwagę na artykuł: „Nie biegajmy z kadzidłem po korytarzach”, odpowiadający na pytanie: Kto i dlaczego zniechęca uczniów do szkolnych lekcji religii? Z tekstu „Jezus jako okup?” dowiemy się: Dlaczego Pan Bóg zbawił człowieka przez śmierć swojego Syna? „Umierając, wyszeptał… ”miłosierdzie”. Często powtarzał, że śmierć nie jest ostatnim słowem. Na czym polega fenomen ks. Kaczkowskiego w artykule: „Ludzki ksiądz”. Dla smakoszy słodkich deserów, przepis na „Marmoladę z owoców dzikiej róży z imbirem”. Jest także do nabycia w cenie 10 zł. najnowszy numer miesięcznika „Staś” dla najmłodszych z licznymi czytankami, kolorowankami, krzyżówkami i łamigłówkami oraz różańcowym konkursem.

11. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 07:00 i 17:00.

12. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatkom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.