Ogłoszenia parafialne – 16.10.2022r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele 29 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane w Harklowej o godz. 08:00, 11:30 i 16:00; w Szlembarku o godz. 10:00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15:30. W Polsce obchodzony jest XXII Dzień Papieski. Jest to również 44 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Po Mszach świętych zbiórka pieniędzy, które będą wsparciem dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

W poniedziałek (17 października) – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika;
We wtorek (18 października) – święto św. Łukasza, ewangelisty;
W środę (19 października) – wsp. bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana;
W czwartek (20 października) – Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana;
W sobotę (22 października) – Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego;
W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny.

3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odbywają się: w tygodniu po Mszy św. o godz. 17:00; w niedzielę o godz. 15:30.

4. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań różańcowych prosimy:
w poniedziałek: I Różę Kobiet z Knurowa;
we wtorek: II Różę Kobiet z Knurowa;
w środę: III Różę Kobiet z Knurowa;
w czwartek: IV Różę Kobiet z Knurowa;
w piątek: V Różę Kobiet z Knurowa;
w sobotę: Młodzież naszej parafii (ze szkół średnich oraz przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania);
w niedzielę: Strażacy z naszej parafii;

5. W czwartek o godz. 16:00 spotkanie kandydatów na ministrantów z całej parafii.

6. W czwartek po nabożeństwie różańcowym o godz. 18:00 obowiązkowa próba scholii.

7. W piątek po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym obowiązkowe spotkanie lektorów i ministrantów.

8. W sobotę na Mszy św. o godz. 17:00 będzie miała miejsce uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni. Aktu tego dokona ks. Robert Nęcek profesor Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie, wieloletni rzecznik prasowy ks. kard. Stanisława Dziwisza sekretarza naszego papieża. Na Mszę świętą zapraszamy mieszkańców ze wszystkich trzech wiosek naszej parafii, strażaków z pocztami sztandarowymi, Związek Podhalan. W miarę możliwości ubierzmy się w stroje regionalne. Niech nie zabraknie dzieci oraz młodzieży, z którą św. Jan Paweł II zawsze lubił się spotykać i rozmawiać. Jest to historyczny moment dla naszej parafii, bowiem od tego dnia św. Jan Paweł II na stałe zamieszka w znaku relikwii w naszej świątyni i stanie się dla nas jeszcze bliższym orędownikiem przed Bogiem.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo proszę o uporządkowanie grobów swoich bliskich na cmentarzu – każdy we własnym zakresie.

10. Wypominki za zmarłych będzie można składać już od przyszłej niedzieli. Na wypominkach rocznych oprócz imion zmarłych zapisujemy godzinę mszy świętej przed którą chcemy, by były wyczytane. Wypominki będą wyczytywane przed godz. 08:00 oraz 11:30.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Bór 3, 12, 15, z ul. Sosnowej 5 oraz z ul. Podhalańskej 73.

12. Bóg zapłać panu Janowi Wrocławiakowi za ufundowanie relikwiarza, w którym umieszczona będzie cząstka krwi świętego Jana Pawła II. Serdeczne podziękowania składamy także paniom, które ufundowały świece do ołtarza w bocznej kaplicy. Bóg zapłać wszystkim parafianom za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne parafii. Została złożona kwota 4.751 zł.

13. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto zwrócić uwagę na artykuł: „Gandalfowie są w… szkołach”, o tych, którzy formują, kształtują i wychowują. W szpilkach i w balowej sukni, w smokingu lub w stroju sportowym – „Muszę być świętą, świętą nowoczesną!” – mówiła bł. Natalia Tułasiewicz, patronka nauczycieli. Więcej o jej życiu w artykule „Nazywali ją apostołkiem”. Trzeba mieć wiarę, żeby się modlić uparcie, żeby szukać, aż się znajdzie, kołatać, aż otworzą, prosić, aż dadzą. O wielkiej mocy modlitwy w tekście: „Bóg prosi, żeby prosić”

14. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 07:00 i 17:00.

15. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatkom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.