Ogłoszenia parafialne – 23.10.2022r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele 30 Niedzielę Zwykłą. Jest to niedziela misyjna, którą rozpoczynamy w kościele tydzień misyjny. Msze święte będą odprawiane w Harklowej o godz. 08:00, 11:30 i 16:00; w Szlembarku o godz. 10:00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15:30.

W piątek (28 października) – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
W przyszłą niedzielę uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Z tej okazji po Mszy świętej o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie: „Ciebie, Boga wysławiamy.”

3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odbywają się: w tygodniu po Mszy św. o godz. 17:00; w niedzielę o godz. 15:30.

4. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań różańcowych prosimy:
w poniedziałek: Koło Gospodyń Wiejskich;
we wtorek: Panie „Margaretki”;
w środę: Pana Szafarza wraz z lektorami i ministrantami;
w czwartek: Dzieci i młodzież z Kółka Misyjnego z Knurowa i z Harklowej. W tym dniu zapraszamy do kościoła uczniów ze szkół podstawowych z naszej parafii (w przebraniu za dzieci z różnych stron świata) do odmawiania Różańca w ramach Tygodnia Misyjnego;
w piątek: Scholę;
w sobotę: Młodzież naszej parafii (ze szkół średnich oraz przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania);
w niedzielę: Strażaków z naszej parafii;
w poniedziałek: Panie z Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym;

5. W czwartek o godz. 16:00 spotkanie kandydatów na ministrantów z całej parafii.

6. W sobotę o godz. 14:00 próba scholii.

7. W sobotę będzie możliwość skorzystania ze Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych: w Szlembarku – od godz. 14:00 do 15:00, w Harklowej – od 15:30 do 17:00.

8. Msza święta w Knurowie zostanie odprawiona w pierwszą sobotę listopada o godz. 16:00.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich na cmentarzu – każdy we własnym zakresie.

10. Wypominki za zmarłych można składać od dzisiaj do Uroczystości Wszystkich Świętych. Na wypominkach rocznych oprócz imion zmarłych zapisujemy godzinę Mszy świętej przed którą chcemy, by były wyczytane. Wypominki będą wyczytywane przed godz. 08:00 oraz 11:30.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Słonecznej 6, Podhalańskiej 77, Nowotarskiej 110, Bór 11 i 15„A”.

12. Bóg zapłać panu Bronisławowi Klamerus za wykonanie postumentu pod relikwiarz z relikwiami św. Jana Pawła II. Bóg zapłać pani Monice i panu Tomaszowi za wykonanie dekoracji i pomoc w przygotowaniu liturgii. Serdeczne podziękowania dla wszystkich grup: ministrantów, lektorów, scholii, Związkowi Podhalan, Strażaków oraz parafian ze wszystkich wiosek za liczną obecność i modlitwę przy relikwiach św. Jana Pawła II. Niech święty papież wyprasza dla wszystkich potrzebne łaski.

13. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto zwrócić uwagę na artykuł: „Dyskretni i cierpliwi” – o zadaniach jakie spełniają penitencjarze. W kąciku „Na smak” znajdziemy przepis na „Pieczony Camembert z Grzankami”.

14. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 07:00 i 17:00.

15. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatkom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.