Ogłoszenia parafialne – 30.10.2022r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele 31 Niedzielę Zwykłą. Jest to także uroczystość Rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Po Mszy świętej o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie uroczystego „Te Deum”. Nabożeństwo różańcowe o o godz. 15:30. O 16:00 Msza św. popołudniowa.

We wtorek (1 listopada) – Uroczystość Wszystkich Świętych;
W środę (2 listopada) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny);
W piątek (4 listopada) – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

3. W poniedziałek ostatnie w tym miesiącu Nabożeństwo różańcowe. O przygotowanie rozważań prosimy panie z Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Dzieci, które uczestniczyły we wszystkich różańcach proszone są o przyniesienie do swoich szkół plansz z naklejkami i przekazanie ich swoim katechetom. Na odwrocie plansz należy podać swoje imię, nazwisko oraz klasę.

4. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte będą odprawiane: w Harklowej: o godzinie 8.00 i 14.30 – na cmentarzu. Po zakończonej Mszy procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych. O godz. 11:30 oraz 16:00 Mszy świętych nie będzie. Msza święta w Szlembarku o godz. 10:00. Wieczorem o godz. 19.00 na cmentarzu w Harklowej różaniec za zmarłych, który poprowadzi młodzież. Na różaniec możemy przynieść znicze, które po zakończonych modlitwach złożymy na grobach swoich bliskich.

5. W Dzień Zaduszny Msze św. zostaną odprawione w Harklowej: o godzinie 8.00 i 17.00, w Szlembarku: o godz. 10:00. Po zakończonej Mszy św. w Szlembarku procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. O godz. 16.00 na cmentarzu w Harklowej Różaniec za zmarłych, który poprowadzą panie z Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

6. Wierni, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny nawiedzą kościół, przyjmą Komunię świętą, odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz pomodlą się w intencjach Ojca świętego mogą dostąpić odpustu zupełnego, który należy ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Do 8 listopada włącznie ten odpust można zyskiwać codziennie nawiedzając cmentarz i modląc się za dusze w czyśćcu cierpiące.

7. Od czwartku do soboty po Mszy św. o godz. 17.00 będzie odmawiany różaniec wraz z wyczytywaniem imion zmarłych, które wypisaliśmy w jednorazowych wypominkach.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

9. Okazja do spowiedzi:
– W pierwszy czwartek:
w Szlembarku – od godz.15:30 do 16:00, w Harklowej – od godz. 16:30 do 17:00.
– W pierwszy piątek:
w Harklowej – od godz. 16:15 do 17:00.

10. Pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec:
w Harklowej – I i II część;
w Knurowie – III część;
w Szlembarku – IV część;

11. Wyjazd do chorych. Zwracam się z prośbą o pojazdy. Do Knurowa o godz. 09:00, w Harklowej o godz. 10:00.

12. W czwartek zbiórki kandydatów na ministrantów nie będzie.

13. W sobotę próba scholii o godz. 14:00

14. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę I Róża Kobiet z Harklowej.

15. W sobotę o godz. 16:00 Msza święta w Knurowie.

16. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Proszę o uporządkowanie grobów swoich bliskich na cmentarzu – każdy we własnym zakresie. Proszę także, by wszystkie papierowe opakowania po zniczach, kwiatach itp. w miarę możliwości zabierać ze sobą.

17. Wypominki za zmarłych można składać do Dnia Zadusznego. Na wypominkach rocznych oprócz imion zmarłych zapisujemy godzinę Mszy świętej przed którą chcemy, by były wyczytane. Wypominki będą wyczytywane przed godz. 08:00 oraz 11:30. W Szlembarku przed godz. 10:00.

18. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. św. Kingi 12, Podhalańskiej 75 oraz Słonecznej 2, 3, 5.

19. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można m.in. znaleźć odpowiedź na pytanie nurtujące wielu z nas zwłaszcza przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych: „Gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło?”. W kąciku „Na smak” znajdziemy przepis na „Marynowaną Dynię”. Jest też do nabycia kolejny numer „Stasia” dla najmłodszych z Grą planszową oraz konkursem. Dla starszych dzieci najnowszy „Mały Gość Niedzielny”.

20. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w kościele:
W Harklowej:
w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 17:00
we wtorek – o godz. 08:00 i 14:30 – na cmentarzu
w środę – o godz. 08:00 i 17:00;

W Szlembarku:
– we wtorek i środę – o godz. 10:00;
– w piątek – o godz. 07:00;
– w sobotę – o godz. 07:00;

21. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatkom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.