Ogłoszenia Parafialne – 06.11.2022r.

1. Dziś obchodzimy XXXII Niedzielę Zwykłą. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.30 Różaniec z wypominkami. Msza św. popołudniowa o godzinie 16:00.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
W środę (9 listopada) – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
W czwartek (10 listopada) – wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i dr Kościoła;
W piątek (11 listopada) – wsp. św. Marcina z Tours, biskupa;
W sobotę (12 listopada) – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika;
W niedzielę (13 listopada) – wsp. świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. W tym dniu obchodzimy Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz VI Światowy Dzień Ubogich.

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę II Róża Kobiet z Harklowej.

4. W czwartek o godz. 16.00 zbiórka kandydatów na ministrantów.

5. W piątek 11 listopada będziemy obchodzić 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Msza święta w intencji naszej ojczyzny będzie odprawiona o godz. o godz. 16.00. Na Mszę św. zapraszamy parafian w strojach regionalnych, Związek Podhalan oraz Strażaków z pocztami sztandarowymi. Po Mszy wieczornica przygotowana przez uczniów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Harklowej.

6. W sobotę o godz. 14.00 – próba scholii.

7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Również w najbliższą niedzielę – w związku ze Światowym Dniem Ubogich, będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej, a także na organizację wydarzeń Światowych Dni Ubogich na poziomie archidiecezjalnym w Krakowie.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Podhalańskiej 36, 38, 40, 69 oraz z ul. św. Kingi 10.

9. Dziś w „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na temat, który może dotyczyć każdego z nas – samotność. Czy istnieje na nią skuteczne lekarstwo?

10. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
w poniedziałek, środę i sobotę – o godz. 07:00 i 17:00;
we wtorek i czwartek – o godz. 06:30 i 07:00;