Ogłoszenia Parafialne – 13.11.2022r.

1. Dziś obchodzimy XXXIII Niedzielę Zwykłą. W tym dniu przeżywamy Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz VI Światowy Dzień Ubogich. Składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. Po Mszach świętych zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 15:30 Różaniec z wypominkami. O godzinie 16:00 Msza popołudniowa.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
W czwartek (17 listopada) – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
W piątek (18 listopada) – wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
W niedzielę (20 listopada) – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. W tym dniu za publiczne odmówienie Aktu można zyskać odpust zupełny. Na Mszy świętej uroczyste przyjęcie i błogosławieństwo chłopców, którzy pragną zostać ministrantami. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość także rodziców przyszłych ministrantów;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę III Róża Kobiet z Harklowej.

4. W czwartek o godz. 16.00 zbiórka kandydatów na ministrantów w Harklowej.

5. W piątek o godz. 15:30 spotkanie kandydatów na ministrantów w Szlembarku.

6. W sobotę o godz. 14.00 – próba scholii.

7. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz Związek Podhalan zapraszają na drogę krzyżową z Knurowa do Harklowej, która odbędzie się w niedzielę 27 listopada. Rozpoczęcie o godz. 14:00 przy kaplicy w Knurowie.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Podhalańskiej 28, 32, 34, 51, 61.

9. Bóg zapłać za nieodpłatne prace remontowe przy plebanii panom: Krzysztofowi Maryniarczyk i Marianowi Budz za wykonanie podbitki oraz Jakubowi Chmielak za przerobienie prądu przed wejściem na plebanię.

10. Dziś w „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na artykuł: „Kamienie węgielne?” dający odpowiedź na pytanie: „Gdzie był ścięty Paweł? i Gdzie został pochowany Piotr, rybak?”. „Z tradycją w nowoczesność” – to opis barwnego, pełnego emocji i symboli wesela góralskiego. W kąciku Na smak – przepis na „Gołąbki na sposób Azjatycki”

11. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
w poniedziałek, środę i sobotę – o godz. 07:00 i 17:00;
we wtorek i czwartek – o godz. 06:30 i 07:00;