Ogłoszenia Parafialne – 20.11.2022r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to zarazem ostania niedziela roku liturgicznego. Po Mszy o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata. O 16:00 Msza św. popołudniowa.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
W poniedziałek (21 listopada) – wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
We wtorek (22 listopada)– wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej;
W czwartek (24 listopada) – wsp. świętych męczenników Andrzeja Dung- Lac, kapłana i Towarzyszy;
W piątek (25 listopada) – wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Odpust w parafii Nowa Biała. Sumy odpustowe o godz. 9.30 i 11.30;

3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę inwestycyjną w ostatnią niedzielę.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok kościelny i liturgiczny zwany Adwentem. Jest okres przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Roraty w naszym kościele odbywać się będą w tygodniu o godz. 17:00. Więcej informacji o Adwencie w najbliższą niedzielę.

5. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę IV Róża Kobiet z Harklowej.

6. W sobotę o godz. 14.00 próba scholii.

7. W sobotę o 15:30 Msza św. w kaplicy w Knurowie

8. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz Związek Podhalan zapraszają na drogę krzyżową z Knurowa do Harklowej, która odbędzie się w niedzielę 27 listopada. Rozpoczęcie o godz. 14:00 przy kaplicy w Knurowie.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Podhalańskiej 18, 39, 47, 55, 63.

10. Dziś w „Gościu Niedzielnym” z artykułu: „Nowy Miłosierny?” dowiemy się czy dzieła współczesnych malarzy mogą zastąpić obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Kazimirowskiego czy Hyły?. Jakie walory kryje w sobie kawa? W zdobyciu wiedzy na ten temat pomoże nam tekst: „Filiżanka czarnego dobra”. Dla smakoszy kuchni meksykańskiej przepis na „Tortille z kurczakiem”.

11. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
w poniedziałek, środę i sobotę – o godz. 07:00 i 17:00;
we wtorek i czwartek – o godz. 06:30 i 07:00;