Ogłoszenia Parafialne – 26.12.2022r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msza święte o godz. 08:00, 11:30 i 16:00. Po Mszach świętych poświęcenie owsa. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

We wtorek (27 grudnia) – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Po Mszy świętej o godz. 06:30 błogosławieństwo wina.
W środę (28grudnia) – święto Świętych Młodzianków, męczenników;
W piątek (30 grudnia) – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa;
W sobotę (31grudnia) – wsp. św. Sylwestra I, papieża. Jest to także ostatni dzień roku kalendarzowego 2022. Z tej racji zapraszam na Mszę świętą na godzinę 17.00, by podziękować Bogu za otrzymane w ciągu roku wszelkie łaski i prosić o błogosławieństwo w nowym 2023 roku. Po Mszy odśpiewanie suplikacji i uroczystego Ciebie Boga wysławiamy.Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W niedzielę (1 stycznia) – pierwszy dzień Nowego 2023 roku i zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny. W tym dniu obchodzimy 56 Światowy Dzień Pokoju.

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę IV Róża Kobiet z Knurowa.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Kościelnej 4, 1, 7, 3.Serdeczne podziękowanie za pomoc w udekorowaniu kościoła, choinek i plebanii na Boże Narodzenie, paniom: Monice Klamerus-Czaja, Monice Klamerus, Annie Kapłoniak, Milenie Karkuli, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz Panom: Krzysztofowi Syjut, Bronisławowi Klamerus, Teofilowi Chmielak, Grzegorzowi Guroś, Marianowi Galiczewskiemu, Andrzejowi i Bartłomiejowi Gaberek.

5. Od najbliższej środy rozpoczyna się w naszej parafii kolęda. Wizyta duszpasterska jest okazją do spotkania i rozmowy parafian z kapłanem. Odwiedzając wasze domy pragnę wszystkim nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie z wami modlić się o potrzebne łaski w waszych rodzinach. Proszę, aby w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy.

6. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
Środa (28 grudnia)– od godz. 08:00, Harklowa (oś. Bór – domy po drogę Nowy Targ – Szczawnica);
Czwartek (29 grudnia)– od godz. 08:00,Knurów (Babia Góra – nad Sadami, wąwozem do Knurowa, po Rodzinę Florków i Solanów);
Piątek (30 grudnia)– od godz. 08:00, Szlembark – od ul. Nadwodniej do ul. ks. kard. Karola Wojtyły 44 (Szkoła Podstawowa);

7. W sobotę o godz. 11:00 próba scholii.

8. W najnowszym Gościu niedzielnym warto przeczytać wzruszającą rozmowę o tym, jak polskie Orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie oraz blok artykułów dotyczących istoty przeżywanych świąt Bożego Narodzenia.

9. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
W poniedziałek, środę, piątek i sobotę– o godz. 07:00 i 17:00;
We wtorek i czwartek,– o godz. 6:30 i 7:00;