Ogłoszenia parafialne – 26.02.2023r.

1.Obchodzimy dziś I Niedzielę Wielkiego Postu. Porządek mszy świętych, tak jak w każdą niedzielę. Droga krzyżowa po Mszy świętej o godz. 8.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. Msza św. popołudniowa po zakończeniu nabożeństwa. Składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II: „Nie lękajcie się”. Ze zbiórki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii z poprzedniej niedzieli została zebrana kwota w wysokości 4.428 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W kalendarzu liturgicznym wypada:
– W sobotę (4 marca) – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. W pierwszy czwartek spowiedź:
W Szlembarku: od godz.15:15 do 16:00;
W Harklowej: od 16:30 do 17:00;

5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w Harklowej od godz. 16:00 do 17:00.

6. Pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec:
W Harklowej: III i IV część;
W Knurowie: II część;
W Szlembarku: I część;

7. Wyjazd do chorych; zwracam z prośbą o pojazdy: do Szlembarku o godz. 9.00, w Knurowie o godz. 09:30, w Harklowej o godz. 10:30.

8. Drogi Krzyżowe w naszej parafii odprawiane są:
W Harklowej: w piątek o godz. 17:00 (dla dzieci) i o godz. 18:00 (dla młodzieży bierzmowanej, szkół średnich oraz starszych) oraz w niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00 (dla wszystkich);
W Szlembarku: w piątek o godz. 16.00;

9. Drogę krzyżową w Harklowej poprowadzą: w piątek, pan Szafarz z ministrantami i lektorami, w niedzielę, członkowie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

10. Nabożeństwa Gorzkich Żali odbywają się w niedzielę: w Harklowej, o godz. 15.30 oraz w Szlembarku, po Mszy św. o godz. 10:00.

11. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę III Róża Kobiet z Harklowej.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul Nad Dunajcem 2,4,6.

13. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej.

14. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upominaniu grzeszących oraz kod QR do rozważań Drogi krzyżowej inspirowanych tym uczynkiem. W kąciku Na smak przepis na „Bułki z kminkiem”. W Małym Gościu niedzielnym artykuł: „Chcę wygrać wszystko” o nowym trenerze reprezentacji Polski.

W Harklowej:
w poniedziałek, środę, czwartek i sobotę o godz. 07:00 i 17:00,
we wtorek o godz. 06:30 i 07:00, w piątek o godz. 07:00 i 17:20 po Drodze krzyżowej;
w Szlembarku: w piątek i w sobotę o godz. 07:00.