Ogłoszenia parafialne – 30. 01. 2022 r.

1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę zwykłą. Msza św. popołudniowa o godzinie 16:00.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:
– W poniedziałek (31 stycznia) – wsp. św. Jana Bosko, kapłana;
– W środę (2 lutego) – święto Ofiarowania Pańskiego zwane inaczej świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XXVI Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszach świętych poświęcenie gromnic. Także dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii świętej przynoszą swoje świece do poświęcenia. Dzieci ze Szlembarku przychodzą na Mszę świętą na godz. 16.00 na Szlembark. Dzieci z Knurowa i Harklowej przychodzą na Mszę świętą na godz. 17.30 do Harklowej. Wszystkie Msze święte w Harklowej będą w tym dniu odprawiane w kościele, w pozostałe dni w kaplicy w domu parafialnym. Składka z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
– W czwartek (3 lutego) – wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła i krwotoków. Na Mszach świętych poświęcenie jabłek;
– W sobotę (5lutego) – wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie chleba, wody i soli, które mają chronić od klęsk żywiołowych, a szczególnie od pożarów i piorunów.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. W pierwszy czwartek spowiedź:
– na Szlembarku – od godz.15.00 do 15.30.
– W Harklowej – od 16.30 do 17.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w Harklowej od godz. 16.15 do 17.00.

6. Pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec:
– w Harklowej – I i II część;
– na Szlembarku – III część;
– w Knurowie – IV część

7. W sobotę wyjazd do chorych. Proszę zgłaszać w zakrystii nowych chorych czy starszych, którzy pragną skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię świętą. Zwracam się także z prośbą o pojazdy. Na Szlembark o godz. 9.00, w Knurowie o godz. 9.30, w Harklowej o godz. 10.15.

8. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę II Róża Kobiet z Knurowa;

9. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i kaplicy, odśnieżenie placu wokół kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Nowotarskiej z pod numerów 11, 13, 49, 80.

12. W związku z zakończeniem Odwiedzin Duszpasterskich, zwanych Kolędą – składam wszystkim parafianom – gorące podziękowania. Bóg zapłać za Waszą obecność w domu w gronie rodzinnym, za wspólną modlitwę i okazaną życzliwość, za szczere rozmowy podczas, których mogłem bliżej poznać wasze rodziny oraz radości i troski, z którymi musicie zmagać się na co dzień. Dziękuję także za wszelkie ofiary złożone przy okazji kolędy. Pragnę wspierać was swoimi modlitwami. Niech Dobry Bóg udziela wam obfitych łask w ciągu całego roku.

– W poniedziałek, wtorek – o godz. 6.30 i 7.00;
– W środę (w Maki Bożej Gromnicznej) – o godz. 8.00 i 17.30 (w Harklowej);