Ogłoszenia parafialne – 10.04.2023r.

1. Przeżywamy II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

2. Codziennie do soboty po zakończonych Mszach świętych nowenna z koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę w kaplicy Bożego Miłosierdzia w Knurowie o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa. Na uroczystość odpustową zapraszamy wszystkich parafian.

5. W sobotę o godz. 14.30 spotkanie scholii

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Bożego Miłosierdzia. Po Mszy o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Akt Zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Polnej 1, 7, 14 oraz z ul. Gorczańskiej 1, 2, 4, 8, 10, 23.

8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.

9. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę IV Róża Kobiet z Knurowa.

10. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie ciemnicy i grobu Pana Jezusa paniom: Katechetce Monice Czaja – Klamerus, Annie Kapłoniak i Monice Klamerus, panom: Kościelnemu Krzysztofowi Syjut, Bronisławowi Klamerus oraz Teofilowi Chmielak. Bóg zapłać za posługę w liturgii panu organiście Markowi, lektorom, ministrantom, za piękny śpiew dziewczynkom ze scholii. Słowa podziękowania dla wszystkich parafian za liczny udział w czuwaniu przy Grobie Pańskim oraz procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać paniom, panom i młodzieży za niesienie feretronów, chorągwi oraz baldachimu podczas procesji. Bóg zapłać także Strażakom z Harklowej i z Knurowa za straż przy grobie Pańskim. Bóg zapłać również mieszkańcom Szlembarku za zadbanie o czystość i udekorowanie kościoła na święta oraz adorację przy ciemnicy i grobie Pańskim.

11. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego duży blok testów o zmartwychwstaniu Pańskim. W kąciku Na smak przepis na „Jaja faszerowane z szynką”.

We wtorek i czwartek – o godz. 6.30 i 7.00;
W środę, piątek i sobotę– o godz. 7:00 i 18:00;