Ogłoszenia parafialne – 28.05.2023r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze święte w naszej parafii będą odprawiane: w Harklowej o godz. 11:30 i 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. Nabożeństwo majowe o godzinie 15:30. Za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Uroczystość kończy w kościele Okres wielkanocny.

W poniedziałek (29 maja) – święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. w tym dnu będą o godz. 08:00 i 18:00 w Harklowej i o godz. 16:00 w Szlembarku;
W środę (31 maja) – święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw majowych z procesją wokół kościoła;
W czwartek (1 czerwca) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Rozpoczynają się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. Na nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności dzieci i młodzież.
W sobotę (3 czerwca) – wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy;
W niedzielę (4 czerwca) – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. W pierwszy czwartek spowiedź:
W Szlembarku – od godz.16:00 do 16:45;
W Harklowej – od godz. 17:15 do 18:00;

5. W pierwszy piątek spowiedź w Harklowej – od godz. 17:00 do 18:00

6. Pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec:
w Harklowej – I i II część;
w Knurowie – III część;
w Szlembarku – IV część Różańca świętego;

7. Wyjazd do chorych, zwracamy się z prośbą o pojazdy:
Na Szlembark – o godz. 09:00;
Do Knurowa – o godz. 09:30 z pod kościoła na Szlembarku;
W Harklowej – o godz. 10:30;

8. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej;

9. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę VI Róża Kobiet ze Szlembarku.

10. Bóg zapłać za zadbanie o czystość kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Jaworowej 4, Długiej 26 i 10 oraz Styrki 11.

11. Bóg zapłać za wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii i salki katechetycznej panom: Markowi Waksmundzkiemu, Teofilowi Chmielakowi oraz Krzysztofowi Syjutowi.

12. Od czerwca w każdą niedzielę o godz. 15:30 będą śpiewane nieszpory. Jest to wieczorna modlitwa Ludu Bożego. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich którzy pragną uwielbiać Pana Boga psalmami.

13. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy artykuł: o ustanowionym dziś sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. kard. Wyszyńskim oraz odpowiedź na pytanie o znaczenie sformułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa. W kąciku „Na smak”: przepis na „ Sałatkę z tuńczykiem”. Jest także do nabycia najnowszy numer „Stasia” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

14. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
W poniedziałek – o godz. 08:00 i 18:00 w Harklowej, o godz. 16:00 w Szlembarku;
We wtorek, środę, czwartek – o godz. 07:00 i 18:00;
W piątek i w sobotę– o godz. 07:00 i 18:00 w Harklowej, o godz. 07:00 w Szlembarku;