Ogłoszenia parafialne – 04.06.2023r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze święte będą odprawiane: w Harklowej o godz. 11:30 i 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. Nieszpory z Litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 15:30. W Archidiecezji krakowskiej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

– W czwartek (8 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało);

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są w niedzielę o godz. 15:30, a w tygodniu po Mszy św. o godzinie 18:00.

4. W poniedziałek o godz. 17:00 w Harklowej przy kościele odbędzie się próba przed procesją na Boże Ciało dla dzieci pierwszokomunijnych oraz sypiących kwiaty z całej parafii.

5. W środę o godz. 16:30 spotkanie scholii parafialnej.

6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.

7. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych w tym dniu: w Harklowej o godz. 08:00 i 09:30, w Szlembarku po zakończeniu procesji ok. godz. 12:30. Mszy świętej o godz. 16:00 w Harklowej nie będzie. W tym roku trasa procesji będzie prowadziła z Harklowej do Szlembarku. Rozpoczęcie procesji po Mszy św. o godz. 09:30 w Harklowej. Ołtarze będą w następujących miejscach: pierwszy – przy kapliczce Matki Bożej w centrum Harklowej, drugi – przy państwu Piszczek, na ul. Podhalańskiej, trzeci – na skrzyżowaniu w Knurowie, czwarty – w Szlembarku przy kapliczce obok kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy ministrantów, lektorów, scholę, dzieci pierwszokomunijne w białych strojach, dzieci do sypania kwiatów, młodzież, panie i panów do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu, Związek Podhalan, wszystkie grupy parafialne oraz parafian ze wszystkich trzech wiosek. W miarę możliwości ubierzmy się w stroje regionalne. O zbudowanie ołtarzy prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek. Panów strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji oraz pomoc w niesieniu baldachimu. Niech nasz udział w procesji będzie świadectwem naszej wiary w żywą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

8. W ciągu ośmiu dni po Uroczystości Bożego Ciała po wieczornych Mszach świętych będą odbywały się procesje eucharystyczne. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach wszystkich parafian, w szczególności dzieci.

9. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę I Róża Kobiet z Harklowej.

10. Bóg zapłać za zadbanie o czystość kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Długiej 7, 9, 24, 30.

11. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii.

12. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
W poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;
W czwartek – o godz. 08:00 i 09:30 – w Harklowej, o godz. 12:30 w Szlembarku;