Ogłoszenia  parafialne – 11.06.2023r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele 10 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane: w Harklowej o godz. 11:30 i 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. Procesja w Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 11:30. Nieszpory o godz. 15:30. Składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

We wtorek (13 czerwca) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora kościoła;
W środę (14 czerwca) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
W piątek (16 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana;
W sobotę (17 czerwca) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;

3. Pragniemy wyrazić słowa wdzięczności parafianom ze wszystkich trzech wiosek za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i pobożności eucharystycznej naszej wspólnoty. Pragniemy powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim którzy przygotowywali ołtarze na trasie procesji i zadbali o ich wystrój. Dziękujemy panom strażakom za troskę o bezpieczny przebieg procesji, panom niosącym baldachim, Panu organiście za śpiew podczas procesji, panom kościelnym, Pani katechetce, lektorom, ministrantom, scholii, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, paniom, panom, młodzieży niosącym chorągwie i feretrony, Panom sołtysom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i dostojny przebieg procesji Bożego Ciała. Wierzymy, że udział w procesji przyczyni do umocnienia wiary, miłości i nadziei wszystkich parafian.

4. Zapraszamy do licznego udziału w procesjach eucharystycznych podczas Oktawy Bożego Ciała. Niech nie zabraknie na nich szczególnie dzieci pierwszokomunijnych w białych strojach dziękujących za dar pierwszej Komunii św., dzieci sypiących kwiaty oraz młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania. Czas Oktawy to doskonała okazja do osobistego i wspólnotowego uwielbienia i dziękczynienia za ten niezwykły dar, którym jest Ciało i Krew Chrystusa, prawdziwy pokarm dający życie wieczne. Procesje będą się odbywać do piątku po Mszach świętych o godz. 18:00. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie kwiatów, ziół i wianków oraz błogosławieństwo dzieci.

5. W środę na godzinę 18:00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny.

6. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W sposób szczególny mieszkańcy Szlembarku czczą patronkę swojego kościoła. Suma o godz. 11:00. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w białych strojach, dzieci do sypania kwiatów, służbę liturgiczną, panów strażaków oraz wszystkich parafian ubranych w miarę możliwości w stroje regionalne.

8. W sobotę o godz. 14:00 próba scholii parafialnej.

9. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są w tygodniu po Mszy św. o godzinie 18:00.

10. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę II Róża Kobiet z Harklowej.

11. Bóg zapłać za zadbanie o czystość kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Długiej 13, 15, 21, 28.

12. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy m. in. artykuł: „Jezus prosi o towarzystwo”, o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym.

13. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
Od poniedziałku do soboty – o godz. 07:00 i 18:00;
W sobotę – o godz. 11:00 (w Szlembarku);