Ogłoszenia  parafialne – 25.06.2023r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele 12 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane: w Harklowej o godz. 11:30 i 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. Nieszpory z Litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 15:30.

W środę (28 czerwca) – wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
W czwartek (29 czerwca) – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą odprawiane w naszej parafii: w Harklowej o godz. 08:00 i 18:00, w Szlembarku o godz. 16:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze” czyli na posługę apostolską i charytatywną Papieża.
W piątek (30 czerwca) – Wspomnienie świętych pierwszych męczenników Kościoła rzymskiego. Zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków, panie i młodzież do niesienia feretronów, panów do niesienia baldachimu. Lipiec jest miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa. Litanię będziemy odmawiać po Mszach św. o godz. 06:30 lub 18:00.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są jeszcze do 30 czerwca po Mszy św. o godzinie 18:00.

4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec:
w Harklowej – I i II część;
w Knurowie – III część;
w Szlembarku – IV część;

5. W sobotę wyjazd do chorych. Zwracam się z prośbą o pojazdy: do Szlembarku o godz. 09:00, w Knurowie o godz. 09:30, w Harklowej o godz. 10:30.

6. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę IV Róża Kobiet z Harklowej.

7. Bóg zapłać za zadbanie o czystość kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Gorczańskiej 56, 58, 59, 60.

8. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać artykuł: „Nie zazdroszczę innym sprawności” o Łukaszu, który może poruszać tylko jednym palcem, a wygrywa turnieje szachowe. W kąciku Na smak przepis na: „Lekką sałatkę z truskawek”. Jest również do nabycia kolejny numer Stasia dla najmłodszych z grą planszową oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z bardzo ciekawym artykułem o Erlingu Haalandzie, napastniku Manchesteru City.

9. Dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom, parafianom i gościom życzymy zdrowych, udanych i pięknych wakacji przeżytych razem z Bogiem.

10. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
Od poniedziałku do soboty – o godz. 07:00 i 18:00 w Harklowej;
W czwartek – o godz. 16:00 i w sobotę o godz. 07:00 w Szlembarku;