Ogłoszenia  parafialne – 18.06.2023r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele 11 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane: w Harklowej o godz. 11:30 i 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. Nieszpory z Litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 15:30.

W środę (21 czerwca) – wspomnienie Alojzego Gonzagi, zakonnika;
W sobotę (24 czerwca) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

3. W piątek kończy się rok szkolny. Z tej okazji zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na Msze święte dziękczynne, które będą odprawiane: w czwartek o godz. 16:30 w kościele w Szlembarku dla dzieci ze szkoły podstawowej ze Szlembarku oraz w piątek o godz. 08:00 w kościele w Harklowej dla dzieci ze szkoły podstawowej z Knurowa i z Harklowej. Możliwość spowiedzi przed zakończeniem roku codziennie pół godziny przed Mszą świętą popołudniową.

4. W sobotę o godz. 16:00 Msza św. w kaplicy w Knurowie.

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są w tygodniu po Mszy św. o godzinie 18:00.

6. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę III Róża Kobiet z Harklowej.

7. Na składkę inwestycyjną w poprzednią niedzielę złożono 4. 465,00 zł. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Bóg zapłać za zadbanie o czystość kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Długiej 19, 34, 32, 17, 36.

9. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy odpowiedź na pytanie czy katolicy powinni angażować się w politykę oraz wyjaśnienie dlaczego także kobiety mogą być nadzwyczajnymi szafarkami Komunii św.

10. Dziś w Szlembarku przy szkole podstawowej od godz. 15:00 jest organizowany festyn rodzinny połączony z wieloma atrakcjami. Na festyn zapraszają rodzice dzieci uczących się w szkole.

11. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
Od poniedziałku do soboty – o godz. 07:00 i 18:00;
W czwartek – o godz. 16:30 (w Szlembarku);