Ogłoszenia  parafialne – 16.07.2023r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele 15 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane: w Harklowej o godz. 11:30 i 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. Nieszpory o godz. 15:30. Na składkę inwestycyjną w poprzednią niedzielę zostało złożone 4. 640 zł., 30 Dolarów i 6 Euro. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek (18 lipca) – wsp. św. Szymona z Lipnicy, kapłana;
W czwartek (20 lipca) – wsp. bł. Czesława, kapłana;
W sobotę (22 lipca) – święto św. Marii Magdaleny; odpust w Nowej Białej. Sumy odpustowe o godz. 09:30 i 11:30;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę II Róża Kobiet z Knurowa.

4. W tym tygodniu wypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Bóg zapłać za zadbanie o czystość kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Długiej 52, Starowiejskiej 3, 4, 7 i Słonecznej 2a.

6. Prezes Związku Podhalan zaprasza wszystkich parafian na Mszę świętą, która zostanie odprawiona na Koszarach Harklowskich w dniu 23 lipca 2023 r. o godz. 15:00. Mile widziane stroje regionalne. Spotkajmy się na wspólnej modlitwie w Gorcach.

7. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić uwagę na reportaż z podróży na Ukrainę kard. Konrada Krajewskiego: „Bez tego wsparcia nie podołamy”. Czy diabeł zrobi wszystko, z cudami włącznie, by człowiek porzucił zdrową wiarę i miłość do Boga? Tego dowiemy się z artykułu: „Diabelskie sztuczki”. W kąciku „Na smak” przepis na „Piaskowe ciasto z porzeczkami”.

8. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane w naszym kościele:
W poniedziałek, środę, piątek i w sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;
We wtorek i czwartek– o godz. 06:30 i 07:00;