Ogłoszenia  parafialne – 23.07.2023r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele 16 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane: w Harklowej o godz. 11:30 i 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. O godz. 15:00 Msza na Koszarach Harklowskich w intencji Związku Podhalan. Nieszporów o godz. 15:30 nie będzie. Od dzisiejszej niedzieli obchodzony jest XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary złożone do puszki przeznaczone będą na środki transportu dla misjonarzy.

W poniedziałek (24 lipca) – wsp. św. Kingi, dziewicy;
We wtorek (25 lipca) – święto św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących;
W środę (26 lipca) – wsp. Joachima i Anny, rodziców NMP;
W piątek (28 lipca) – wsp. św. Szarbela Makhlufa, kapłana;
W sobotę (29 lipca) – wsp. św. Marty, Marii i Łazarza;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę III Róża Kobiet z Knurowa.

4. W czwartek o godzinie 19:00 w Domu Ochotniczej Straży Pożarnej w Harklowej odbędzie się zebranie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych dofinansowaniem na termomodernizację budynków oraz wymianę pieców.

5. W sobotę o godz. 16:00 Msza św. w Kaplicy w Knurowie.

6. Bóg zapłać za zadbanie o czystość kościoła i placu wokół kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Słonecznej 2, 4, 6, 13.

7. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić uwagę na artykuł: „Cedry Libanu i wierzby płaczące” o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu. W kąciku „Na smak” przepis na „Orzeźwiający i pożywny”, letni koktail.

8. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane w naszym kościele:
W poniedziałek, środę, piątek i w sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;
We wtorek i czwartek– o godz. 06:30 i 07:00;

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.