Ogłoszenia  parafialne – 30.07.2023r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele 17 Niedzielę Zwykłą. Msze święte będą odprawiane: w Harklowej o godz. 11:30 i 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. Nieszpory o godz. 15:30. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary złożone do puszki przeznaczone będą na środki transportu dla misjonarzy.

W poniedziałek (31 lipca) – wsp. św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
We wtorek (1sierpnia) – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa doktora Kościoła;
W piątek (4 sierpnia) – wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana;

3. W środę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Za nawiedzenie kościoła parafialnego, przyjęcie Komunii św. oraz odmówienie „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” można uzyskać odpust zupełny.

4. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę IV Róża Kobiet z Knurowa.

5. W tym tygodniu wypada: pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi:
W pierwszy czwartek:
w Szlembarku – od godz.15:30 do 16:30;
w Harklowej – od godz. 17:15 do 18.00;
W pierwszy piątek:
w Harklowej – od godz. 17:00 do 18:00;

6. Pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec:
w Harklowej – I i II część;
w Knurowie – III część;
w Szlembarku – IV część Różańca świętego;

7. Wyjazd do chorych, zwracam się z prośbą o pojazdy:
Na Szlembark – o godz. 09:00;
Do Knurowa – o godz. 09:30 z pod kościoła na Szlembarku;
W Harklowej – o godz. 10:30;

8. Bóg zapłać za zadbanie o czystość kościoła i placu wokół kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Słonecznej 1, 3, 8, 11.

9. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić uwagę na artykuł: „Herbaciany eliksir” o walorach smakowych i zdrowotnych zielonej herbaty. W kąciku „Na smak” przepis na „Czekoladowy deser bez cukru”. Jest również do nabycia nowy numer „Stasia” z grą planszową.

10. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
w Harklowej:
w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i w sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;