Ogłoszenia  parafialne – 06.08.2023r.

1. Dziś przeżywamy w Kościele Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w Harklowej: o godz. 11:30 i 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. Nieszpory o godz. 15:30.

We wtorek (8 sierpnia) – wsp. św. Dominika, kapłana;
W środę (9 sierpnia) – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i m., patronki Europy;
W czwartek (10 sierpnia) – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
W piątek (11 sierpnia) – wsp. św. Klary, dziewicy;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę V Róża Kobiet z Knurowa.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na środki transportu dla misjonarzy. Została złożona kwota w wysokości 3.999,50 zł.

5. Bóg zapłać za zadbanie o czystość kościoła i placu wokół kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Długiej 58, 60, 64 i z ul. Starowiejskiej 5.

6. W środę 9 sierpnia o godz. 14:00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Zużyte komputery, drukarki, telewizory, klimatyzatory, radia, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory, wszystko co mamy na prąd, można składać na parkingu obok cmentarza od godz. 07:00 do 13:30. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie).

7. W środę o godzinie 18:30 spotkanie rodziców ministrantów i dziewczynek ze scholii w sprawie wyjazdu dzieci na wycieczkę.

8. W najbliższą niedzielę składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

9. Jest możliwość nabycia książeczek autorstwa ks. profesora Roberta Nęcka. Jedna dotyczy związków Prymasa Wyszyńskiego z Ludźmierzem, druga to droga krzyżowa dla osób starszych. Cena każdej książki wynosi 25 zł.

10. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego można przeczytać m. in. o przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej, o współczesnych eremitach oraz o tym, jak działa błogosławieństwo.

11. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane w naszym kościele:
w poniedziałek, środę, piątek i w sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;
we wtorek i w czwartek – o godz. 06:30 i 07:00;