Ogłoszenia parafialne – 13.08.2023r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele 19 Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy świętych: w Harklowej o godz. 08:00, 11:30, 16:00; w Szlembarku o godz. 10:00. Nieszpory o godz. 15:30. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

W poniedziałek (14 sierpnia) – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;
We wtorek (15 sierpnia) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w naszej parafii będą odprawiane w porządku niedzielnym. W tym nie będzie nieszporów. Po Mszach świętych poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to święto obowiązujące nas w sumieniu – to znaczy każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. Odpust w parafii Łapsze Niżne i Ludźmierzu. Sumy o godz. 11:30.
W czwartek (17 sierpnia) – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej;

3. W poniedziałek o godz. 18:00 Msza w intencji naszej ojczyzny. Po Mszy o godz. 18:45 spotkanie rodziców dziewczynek ze scholii i ministrantów w sprawie wycieczki.

4. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Po mszy świętej wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia;

5. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę I Róża Kobiet ze Szlembarku.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Długiej 31, 41, 66, 100, 27.

7. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na artykuł: „Czemu szatan się zbuntował”. W kąciku na smak przepis na: „Pastę warzywną z Serbii”

8. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w naszym kościele:
w poniedziałek, środę, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;
we wtorek – o godz. 08:00, 10:00 (w Szlembarku), 11:30, 16:00
w czwartek – o godz. 06:30 i 07:00;

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.