Ogłoszenia parafialne – 03.09.2022r.

1. Obchodzimy dziś w Kościele 22 Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy świętych: w Harklowej o godz. 08:00, 11:30 i 16:00; w Szlembarku o godz. 10:00.

W piątek (8 września) – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w kościele w Harklowej będą o godz. 07:00, 08:00 i 18:00, w Szlembarku o godz. 16:00. Na Mszach świętych błogosławieństwo nasion przeznaczonych pod zasiew;
W sobotę (9 września) – wspomnienie św. bł. Anieli Salawy, dziewicy;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę IV Róża Kobiet ze Szlembarku;

4. W poniedziałek 4 września początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w Harklowej będzie – w poniedziałek o godz. 08:00. Na Msze świętą zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami. Pragniemy Panu Bogu podziękować za szczęśliwie przeżyty czas wakacji i prosić o Jego opiekę nad nami w nowym roku szkolnym.

5. Rozpoczęcie roku w szkole na Szlembarku dla klas od 0 do 3 będzie o godz. 10:00, dla klas od 4 do 8 o godz. 11:30. Dyrektor szkoły zwraca się z prośbą o nie parkowanie samochodów przed szkołą od godz. 11:00 do 14:00 z powodu przyjazdu wielu gości na gminne rozpoczęcie roku szkolnego.

6. W czwartek od godz. 16:30 do 18:00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed uroczystością odpustową.

7. W piątek o godz. 16:45 próba scholii. Po Mszy świętej o godz. 18:30 spotkanie lektorów i ministrantów.

8. W przyszłą niedzielę (10 września) w naszej parafii przeżywać będziemy zewnętrzną Uroczystość Odpustową. Msze święte będą odprawiane w Harklowej – o godz. 08:00, 11:30 – Suma odpustowa i o godz. 16:00. Msza św. w Szlembarku o godzinie 10:00. Na Uroczystość odpustową prosimy o przygotowanie feretronów oraz chorągwi na procesję. W odpust zapraszamy parafian do udziału w Mszach świętych w strojach regionalnych. Do uświetnienia sumy odpustowej zapraszamy wszystkie grupy działające na terenie parafii: ministrantów, lektorów, scholę, dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne ubrane na biało, panie z Róż Różańcowych, Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, Margaretki, Grupy Charytatywnej, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Strażaków i Związek Podhalan z pocztami sztandarowymi. Jeśli będzie pogoda to suma będzie odprawiana przy ołtarzu na zewnątrz kościoła.

9. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, placu wokół kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Bór 12, 13, 23 oraz z ul. Sosnowej 5. Troskę o czystość kościoła na odpust powierzamy w tym roku mieszkańcom Harklowej z ul. Podhalańskiej i Słonecznej.

11. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m.in. artykuły: „Czy Bóg nie cieszy się ze sprawiedliwych?” oraz „Legionella – czy grozi nam epidemia?”

12. W poprzednią niedzielę odbyło się zebranie Rady Parafialnej wraz z mieszkańcami Harklowej i Knurowa. Na zebraniu zostały poruszone sprawy gospodarcze dotyczące parafii. Między innymi poruszono kwestię cmentarza. W związku ze wzrostem kosztów utrzymania cmentarza zostały podniesione opłaty za groby. Opłatę składa się na 25 lat. Proponowane nowe ceny za groby:
Pomnik pojedynczy + piwniczka – 700 zł (dotychczas 500 zł.)
Pomnik podwójny – 1400 zł (dotychczas 1000 zł)
Grobowiec – 2000 zł (dotychczas 1500 zł)
Ewidencja opłat za groby jest prowadzona od 2000 roku, w związku z tym, jeśli ktoś posiada pomnik od tego roku, to w 2025 roku mija termin kolejnej nowej opłaty.
Na zebraniu przyjęto także propozycję zagospodarowania zabudowań gospodarczych przy plebanii na kaplicę przykościelną z toaletą i pomieszczeniami gospodarczymi. Jeśli projekt zostanie przyjęty to wstępne prace mogą rozpocząć się już jesienią.

13. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego na Mszę o godz. 11:30 zapraszam szczególnie dzieci. Zachęcam, by dzieci siadały w pierwszych ławkach, jak najbliżej ołtarza. Dzieci otrzymają planszę, na którą będą sobie przyklejać naklejki z ilustracją niedzielnej Ewangelii. Do Ewangelii będzie też pytanie na które dzieci będą odpowiadać i otrzymywać nagrody.

w Harklowej:
– w poniedziałek, środę, czwartek i sobotę o godz. 07:00 i 18:00