Ogłoszenia Parafialne  – 10.09.2022r.

1. Dziś obchodzimy XXIII Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii przeżywamy zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa o godz. 11:30. Przewodniczył jej będzie oraz homilię wygłosi ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Za podjęcie się tego trudu składamy ks. Wojciechowi serdeczne podziękowanie. Msza św. popołudniowa o godzinie 16:00. W dniu dzisiejszym Nieszporów o godz. 15:30 nie będzie. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek (12 września) – wsp. Najświętszego Imienia Maryi;
W środę (13 września) – wsp. św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła;
W czwartek (14 września) – święto Podwyższenia Krzyża świętego;
W piątek (15 września) – wsp. Najśw. Maryi Panny Bolesnej;
W sobotę (16 września) – wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę V Róża Kobiet ze Szlembarku.

4. W czwartek o godz. 17:00 zbiórka lektorów i ministrantów. Na zbiórkę zapraszamy także nowych kandydatów, którzy pragnęliby pełnić posługę przy ołtarzu.

5. W czwartek o godz. 18:00 Msza święta w intencji naszej Ojczyzny.

6. W piątek o godz. 16:30 próba scholii. Serdecznie zapraszamy nowe kandydatki, które chciałyby swoim śpiewem uwielbiać Pana Boga.

7. W niedzielę 17 września o godz. 14:00 w remizie odbędzie się zebranie wiejskie mieszkańców Harklowej.

8. Bóg zapłać za generalne wysprzątanie kościoła wraz umyciem okien, usunięcie liści z rynien, z placu wokół kościoła oraz plebani, ofiarę na kwiaty i przygotowanie ołtarza polowego mieszkańcom Harklowej z ul. Słonecznej 2, 3, 5, 6 i z ul. Podhalańskiej 4, 8, 10, 12, 23, 28, 30, 32, 33, 34, 36, 38, 40, 51, 55, 61, 63, 69, 73, 75, 77. Słowa wdzięczności kieruję pod adresem kapłanów: Ks. Wojciecha Węgrzyniaka za przewodniczenie sumie odpustowej i wygłoszenie homilii. Ks. Wojciech w tym roku obchodzi jubileusz 25- lecia swoich święceń kapłańskich. Z tej okazji życzymy księdzu jubilatowi wielu łask Bożych, opieki Najświętszej Maryi Panny, ludzkiej dobroci, dobrego zdrowia, anielskiej cierpliwości, dobrego humoru i uśmiechu na każdy dzień oraz wytrwałości w pokonywaniu trudów życia. Bóg zapłać za obecność i modlitwę ks. Dziekanowi Józefowi wraz z kapłanami z dekanatu. Za zadbanie o piękno liturgii serdeczne Bóg zapłać służbie liturgicznej: ministrantom, lektorom, scholii, pani katechetce Monice, panu organiście i panu kościelnemu. Bóg zapłać Pani Monice za przystrojenie ołtarzy kwiatami. Za uświetnienie uroczystości odpustowej dziękuję Związkowi Podhalan, kapeli góralskiej, młodzieży i paniom niosącym w procesji feretrony, panom niosącym baldachim, panom strażakom, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty. Pani Gospodyni oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich Bóg zapłać za zadbanie o czystość na plebani oraz o godne przyjęcie księży. Serdeczne podziękowania składam panom: Krzysztofowi Syjutowi, Wojciechowi Karkuli, Markowi Potoczakowi za wszelkie prace wokół plebanii oraz panom Andrzejowi i Bartłomiejowi Gaberek za zamontowanie nagłośnienia na ołtarz polowy. Bóg zapłać dla wszystkich parafian z Harklowej, Knurowa i Szlembarku, jak również gościom, którzy przyjechali do naszej parafii z innych miejscowości, by uczcić Najświętszą Maryję Pannę. Niech Matka Boża uprasza każdemu u swojego syna potrzebne łaski na dziś i każdy dzień życia.

9. Zachęcam do zakupu najnowszego numeru Gościa Niedzielnego. Znajdziemy w nim m.in. specjalny dodatek na beatyfikację rodziny Ulmów.

10. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
W poniedziałek, środę, czwartek, piątek i w sobotę – o godz. 07:00 i 18:00;
We wtorek – o godz. 06:30 i 07:00;